21:47, 10 Березня 2023

Волинь інвестиційна: в області шукають можливості залучення міжнародних інвестицій

Наміри і практичні дії з метою залучення інвестиційних вкладень Євросоюзу в розвиток області обговорили вчора, 9 березня, під час зустрічі керівництва Волинської ОВА та обласної ради із радником віце-прем’єр-міністра з європейської та євроатлантичної інтеграції України Тарасом Голубом і головою правління ГО «Центр реформ та місцевого розвитку» Андрієм Гінкулом.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОВА.

За словами Тараса Голуба, у складі Єврокомісії утворили окремий департамент для України. «Такого раніше ніколи не було, тобто процеси дуже активні. А відтак, наше завдання – конвертувати політичну підтримку в практичну. Це стосується як загальнонаціональних програм, так і потужних регіональних. У нас уже є певні успіхи в частині національних програм. Так, Мінінфраструктури подало шість проектів з розбудови пунктів пропуску, один із яких реалізують на Волині», – розповів радник.

Окрім того, столичний офіс європейської та євроатлантичної інтеграції України сьогодні робить значний акцент на активізації проектної діяльності у регіонах і громадах.

«Ми сьогодні отримали чудовий шанс просити у Єврокомісії саме те, що нам реально потрібно. Зокрема, для прикордонних регіонів – це дуже важливо в частині транспортного сполучення, митних переходів», – пояснив Тарас Голуб.

Експерти відзначають, що Волинська область є однією з лідерів по роботі із транскордонними проектами і вже демонструвала успішні приклади їх реалізації.

Перший заступник голови ОДА Сергій Мовенко, як голова наглядової ради Агенції регіонального розвитку Волині, порекомендував використати досвід Агенції у реалізації проектів із різних сфер життєдіяльності області і громад. Учасники обговорення погодились, що таке рішення – найбільш дієве, та погодили Агенцію регіонального розвитку Волинської області в якості єдиного центру управління проектною та інвестиційною діяльністю всього регіону.

Тож незабаром відбудеться засідання наглядової ради Агенції, де розглянуть пріоритетні питання розвитку для залучення міжнародних інвестицій.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: