14:32, 13 Січня 2023

Володимирські освітяни переймали досвід у Славуті щодо становлення профільної освіти

Реформою освіти передбачається, що з 2027 року учні старших класів зможуть самостійно обирати частину предметів, які вивчатимуть. Для цього створять профільні академічні ліцеї. Перші кроки на шляху запровадження такої моделі навчального закладу роблять і у Володимирі. 10 січня володимирські освітяни переймали досвід своїх колег з міста Славута, де уже успішно працює профільний ліцей, узявши участь у зустрічі на тему «Спроможна мережа – запорука сталого розвитку громади».

Про це повідомляють на веб-сайті Володимирської міськради.

До складу делегації з Володимира увійшли начальник управління з гуманітарних питань Оксана Бігун, керівник відділу освіти Наталія Митошоп, керівник інклюзивно-ресурсного центру Олена Токарєва, директор ЦРПП Людмила Страхарчук та директори закладів загальної середньої освіти громади.

Як повідомила начальник управління з гуманітарних питань Оксана Бігун, саме Славуту, як приклад, обрали не дарма, адже ця громада наближена до Володимир-Волинської за чисельністю населення та кількістю навчальних закладів. Реформу, що спрямована на досягнення рівня найкращих світових стандартів, тут  успішно впроваджують, починаючи з 2017 року.

Освітні зміни, серед яких концепція Нової української школи, позитивно сприйняли діти, батьки та вчителі. З розумінням поставилися і до ще одного нового етапу – запровадження профільної освіти, яка покликана створити максимально сприятливі умови для отримання учнями фахових знань, необхідних для продовження навчання у вищих навчальних закладах. Станом на сьогодні у Славуті функціонує профільний академічний ліцей, де навчаються лише старші класи за різноманітними профілями, а саме: англійська філологія, українська мова з підсиленням англійською, українська філологія, математика, географія, інформатика та історія.

«Перевага профільної освіти є в тому, що учень, який у 18 років закінчує школу – це вже громадянин, що собі обирає життєвий професійний шлях. Питання подальшого вступу в університет для більшості є складним. І добре, коли дитина ще у школі може спробувати себе у різних напрямках та зрозуміти, чим хоче займатись. До прикладу, усім потрібна математика, але далеко не усім на поглибленому рівні», – розповідає керівниця відділу освіти  Наталія Митошоп.

У профільному ліцеї Славути значна увага приділяється предметним класам, які максимально забезпечені необхідним обладнанням для наочних методів навчання. Як зазначила Наталія Митошоп, облаштування таких класів буде пріоритетним напрямком реорганізації освіти й у нашій громаді, яка повинна бути забезпечена якісною освітою.

Учасники делегації володимирських освітян зазначають, що такий захід став своєрідним майданчиком для формування простору нового мислення для успішного впровадження реформаційних змін в освіті, консолідації зусиль освітянської громадськості, визначення стратегій та орієнтирів для розбудови якісної школи, в епіцентрі якої знаходиться дитина та її освітні потреби. Педагоги під час поїздки мали можливість отримати поради щодо плюсів та мінусів реформи, а також її покрокового формування спроможної мережі та становлення профільної освіти.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: