17:43, 21 Серпня 2019

Волиняни взяли участь у всеукраїнському тренінг-таборі «Bike Camp»

Двоє шанувальників туризму і велоспорту з Ківерців, Тетяна та Олег Вілігурські, 16-18 серпня взяли участь у тренінгу для велоактивістів “Bike Camp”, який цьогоріч відбувався у Карпатах, поблизу Ворохти. Захід організувала громадська організація “U-Cycle” (Асоціація велосипедистів Києва).

Про це інформує громадська організація “Біла Ворона”.

Одна із засновниць клубу “Біла Ворона” Тетяна Вілігурська розповідає, що клуб утворили у 2017 році, а основним напрямком його є велотуризм.

“Питання велосипедної інфраструктури для нас зовсім не чуже. Бо хоч у походах наші велосипеди котяться переважно лісовими і польовими дорогами й стежками, але стартуємо і фінішуємо ми у рідному місті. І на роботу чи навчання багато хто з ківерчан добирається велосипедами. Тому для нас важливо, чи є в місті достатньо зручних і безпечних велопарковок, чи все гаразд з розміткою, чи є належні з’їзди з тротуарів”, — розповідає Тетяна.

“Про велодоріжки для Ківерців поки що навіть мріяти страшнувато. Але ж нам слід потихеньку рухатись до євростандартів, інших варіантів просто нема. Тренінг “Bike Camp” для велоактивістів — це просто фантастичне дійство! Учасники там і лекції слухали, і завдання виконували, і пізнавальні фільми дивились, і карпатськими стежками ходили, і нові знайомства заводили. Ми реально надихнулись на нові цілі, запустили процес створення громадської організації “Біла Ворона”, формуємо команду і вже працюємо”, — каже Олег Вілігурський.

Пані Тетяна в захваті від організації тренінгу.

“Я ще хочу окремо додати, що організація тренінгу була просто відмінна: була продумана логістика, розселення, харчування, відпочинкова програма. Велика подяка за це організаторам! А щодо навчальної програми, то вона була дуже насичена і цікава: нам розповідали про особливості велосипедної інфраструктури в українських містах, про залучення коштів для проєктів, взаємодію з владою та ЗМІ, цінності, місію і візію організації, стратегічне планування, роботу з волонтерами і багато іншого. Вся інформація була подана доступно і навіть весело”, — додає Тетяна Вілігурська.

Організація “U-Cycle” (Асоціація велосипедистів Києва), насправді, давно виросла до національних масштабів. У тренінгу “Bike Camp” брали участь активісти з Києва, Вінниці, Кривого Рогу, Білої Церкви, Одеси, Слов’янська, Канева та Житомира.

Для Тетяни й Олега з Ківерців стало щирою несподіванкою, що і їх відібрали у це вузьке коло з двадцяти учасників.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: