13:55, 11 Вересня 2018

Волиняни проти переслідування українця в Польщі

На адресу Волинської ОДА та Волинської обласної ради надійшло два звернення від обласного громадсько-культурного товариства «Холмщина» та ГО «Волинський Меморіал імені Василя Стуса»з проханням захистити голову Українського товариства Любліна Григорія Купріяновича.

Як відомо, прокуратура  польського міста Замость почала розслідування щодо Григорія Купріяновича за звинуваченням у приниженні польського народу, яке той нібито озвучив  8 липня 2018 року у своєму виступі під час заходів у Сагрині. Відповідну заяву до прокуратури подав Люблінський воєвода Пшемислав Чарнек, який зазначив, що українець порівняв вбивство українців в Сагрині з вбивством поляків на Волині. Також Чарнек назвав вшанування пам’яті жертв в Сагрині провокацією, а українців, котрі приїхали взяти у ньому участь – націоналістами. За даними польських ЗМІ, українцю загрожує покарання у виді позбавлення волі на три роки.

Відтак, голова Волинського «Меморіалу» у зверненні зазначає, що «На Волині всі національно-культурні товариства (в тому числі й кілька польських) мають можливість безперешкодно виконувати свої статутні завдання та не зазнають переслідувань із боку органів державної влади, самоврядування та правоохоронців. Відтак, спроба під надуманим приводом засудити Григорія Купріяновича в Польщі може розцінюватись як недружній акт щодо нашої держави та етнічних українців, які проживають на території Польщі. Це спонукає Волинський «Меморіал» імені Василя Стуса звернути серйозну увагу відповідних державних інституцій на необхідність закликати польську сторону припинити переслідування Григорія Купріяновича».

Аналогічне прохання висловили також члени «Холмщини», які просять посадовців надіслати звернення до Міністерства закордонних справ України з проханням посприяти у припиненні кримінального переслідування українця.

Довідково. Трагедія у Сагрині – акція зі знищення місцевого українського населення загонами Армії Крайова та т.зв. «батальйонів хлопських» 10 березня 1944 р. у с.Сагринь (Грубешівський повіт Люблінського воєводства, РП). Під час знищення поляками вказаного села, за різними даними було вбито від 800 до 1240 осіб, в тому числі понад 100 дітей. На гагринському кладовищі споруджено пам’ятник, на якому викарбувані прізвища 660 українців, яких вдалося встановити.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: