20:35, 21 Лютого 2019

Волинську молодь закликають реалізувати ідеї, які змінять життя їхньої громади

На Волині молодь запрошують долучитися до програми «Молодь змінить Україну». 

Про це повідомляє прес-служба Молодіжного центру Волині.

Фонд родини Богдана Гаврилишина продовжує справу великого українця і в цьому році розширює географію ключової програми «Молодь змінить Україну»: 10 шкіл місцевого розвитку, понад 300 учасників, більш ніж 200 реалізованих проектів, близько 20 міні-грантів та 6 команд, які восени поїдуть вивчати європейський досвід успішних реформ – це все про програму у 2019 році.

«Молодь змінить Україну» — це програма для молодих людей віком від 20 до 35 років, які є державними службовцями, представниками соціального бізнесу, громадських організацій та медіа.

Учасники — це громадяни, які пов’язують своє майбутнє з Україною, прагнуть позитивних змін для країни, вільно володіють англійською мовою та мають ідею проекту, який реалізовуватимуть у межах програми, щоб змінити життя своєї громади.

Тематика проектів стосуватиметься розвитку самоврядування та самоорганізації населення; ребрендингу міста чи громади; соціальних інновацій; підвищення довіри та соціальної згуртованості; розвитку соціального бізнесу та креативних індустрій.

У 2019 році навчання проходитиме у 10 містах України: Біла Церква, Дніпро, Івано-Франківськ, Житомир, Луцьк, Одеса, Слов’янськ, Умань, Харків та Чернівці.

Участь молодих регіональних лідерів у програмі «Молодь змінить Україну» дозволить їм отримати нові знання та систематизувати їх для практичного застосування у межах своїх компетенцій на місцях, отримати фінансову підтримку на старті проекту та прямий доступ до міжнародного європейського досвіду.

Програма допоможе налагодити зв’язки з активістами з інших регіонів країни, розширити горизонти та доєднатися до мережі з понад 600 молодих українців – учасників програми за попередніх 6 років.

«Імпонує той факт, що фокус програми «Молодь змінить Україну» спрямований на регіональний вимір, а також те, що планується підтримка ініціатив місцевого розвитку. Для нас також важливо, що молодь з різних регіонів України має можливість вибудувати системну взаємодію між представниками органів влади, громадянського суспільства, бізнесу та медіа», — зазначає Олександр Ярема, заступник Міністра молоді та спорту України.

Програма «Молодь змінить Україну» відбуватиметься в три етапи:

— Школи місцевого розвитку (квітень – травень)

Учасники програми отримають знання в галузі місцевого урядування та управління проектами на теми, пов’язані з соціальними інноваціями. Інтенсивне модульне навчання з поєднанням теорії, практичних кейсів та індивідуальної роботи над проектами допоможе учасникам підготувати і одразу ж реалізовувати власні ідеї місцевого розвитку. Спікерами школи є запрошені експерти національного рівня, регіональні експерти/лідери думок та ментори асоціації «Молодь змінить Україну». Урочисте відкриття програми «Молодь змінить Україну» для відібраних учасників з 10 регіонів України відбудеться 6 квітня у Києві.

— Проекти місцевого розвитку (червень – липень)

Цей етап відведено на реалізацію проектів місцевого розвитку, які будуть розроблені учасниками з застосуванням знань, отриманих на навчальних модулях. Менеджери програми відслідковують впровадження проектів та визначають найуспішніші з них, які відповідають вимогам фонду та отримають підтримку у вигляді малих грантів.

— Стажування в Європі (вересень – жовтень)

Переможці програми восени 2019 року зможуть відвідати одну з шести країн Європи (Австрія, Німеччина, Норвегія, Швейцарія, Швеція та Польща). Сформовані у групи з 5-6 осіб, вони впродовж тижня вивчатимуть європейський досвід успішного реформування, а по приїзді ділитимуться результатами свого дослідження. Обов’язковою умовою є поширення отриманих знань через ЗМІ, друк аналітичних статей тощо.

Детальніше про програму «Молодь змінить Україну» читайте на сайті Фонду родини Богдана Гаврилишина: https://goo.gl/A1jYp7 

Реєстрація на участь у програмі (з 14 лютого до 14 березня 2019 року): https://goo.gl/wsUipf

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: