19:33, 14 Лютого 2019

Волинський священик закликає УПЦ об’єднатися заради української Церкви

Настоятель Жидичинського монастиря Константин Марченко закликав не сварити та об’єднатися заради однієї Церкви. 

Про це він написав на своїй сторінці у “Фейсбук”.

“Браття і сестри! Не сваріться один з одним. Забудьте образи – вони були з обох боків, бо ми всі люди. А краще давайте подумаємо, яка прекрасна перспектива може чекати на нашу громаду. Якщо матимемо одну Церкву в Жидичині – матимемо мир в громаді, в сім’ях. Не буде тицянь пальцями один на одного і обзивань, клеймувань типу – український-русскій, благодатний-неблагодатний, правильний-неправильний. Будемо, як одна велика Христова родина. Плюс щодня відкритий храм! Щодня Божественна Літургія, вечірня, полуношниця! Служба Божа українською мовою! Люди Божі. Давайте нарешті перестанемо ділитись.

Браття і сестри, які любите цей храм, які належите, в міру обставин, до УПЦ (в єдності з Російською церквою) – прошу і благаю єднаймося!!! Ми довго не могли об’єднатись. Але нарешті 15 грудня нам це вдалось! Ми навіть і мріяти боялись, що Вселенська патріархія всерйоз нас сприйме – але це сталось! Ми маємо Томос про автокефалію Православної Церкви України! Ми відчуваємо благодать Духа Святого у наших храмах! Вона діє на наші зморені гріхом душі і кличе до покаяння, до розуміння своєї неправости. Але, на жаль, в благодатне церковне життя вплутана політика… З історії Церкви Христової знаємо, що так було завжди. І саме ця політика в Церкві заважає нам українцям бути в єдиній Українській Церкві. 

Прекрасний народ, який побачив за церковною оболчкою російську політику, ідеологію, не погодився на це і вийшов свого часу з цього російського ідеологічного рабства під церковною оболочкою. Росія цього не пробачила і всі ці роки вимагає покаяння від українців, які захотіли бути православними без російської ідеології! Але в чому нам каятись.

Ми любимо Бога, ми любимо Православ’я, але не хочемо у цьому всьому відчувати російський присмак. Ну невже це важко збагнути. А нині Господь Бог сотворив чудо! Ми маємо визнання Константинополя! Ми служимо на Афоні! Так, ще не всі Помісні Церкви нас офіційно визнали. Так це ж звичний процес народження автокефальної Церкви. Чому шукаємо причин аби лиш не об’єднуватись. Чому шукаємо заковирки – то те не так, то те не етак? Ну ми ж віруючі українці! Віра — це очікування сподіваного. Ми віримо, що все буде добре. Але потрібне єднання, а не розбрат! І тим хто перебуває у єдності з російським православ’ям повинні зрозуміти, що ми не будемо каятись перед Росією і її духовним сателітом. Ми йтимемо власним шляхом. Ми живемо на цій землі. І це наші святині в яких немає бути російського сліду, запаха і натяків на Росію! Чому? Тому що все російське не вірить в сам факт нашого існування без них. А ми є!”, — йдеться у дописі. 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: