23:55, 23 Березня 2019

Волинський священик УПЦ МП вважає, що вселенський патріарх хоче «поставити Афон на коліна»

«Патріарх Варфоломій хоче остаточно поставити Афон на коліна», – коментує інформацію про майбутні відвідини Афону Константинопольським патріархом та очільником ПЦУ голова прес-служби Волинської єпархії УПЦ МП Олег Точинський.

На думку священика, монахам Афону варто перейти під юрисдикцію тих патріархатів, насельники від яких і формують обителі.

«К̶а̶р̶ф̶а̶г̶е̶н̶ Афон пав?

Грецькі ЗМІ повідомляють, що після Пасхи предстоятель Константинопольської Церкви Варфоломій поїде разом з очільником ПЦУ на Афон. Мета цього дійства – зрозуміла. Патріарх Варфоломій хоче остаточно поставити Афон на коліна. Не виключаю, що до непокірних монастирів Святої Гори будуть впроваджуватись якісь санкції або навіть прямий тиск, як це було у випадку з Есфігменом.

Що ж… На Афон чекає останній іспит. Як на мене, єдиний вихід з цієї ситуації для афонітів – позбавитись наявного статусу кво та перейти під юрисдикції тих патріархатів, насельники від яких і формують обителі. Для цього можна запозичити наявний український досвід. Шляхом простого голосування громада монастиря зможе змінити підлеглість. Таким чином, як мінімум 60% монастирів зможуть зберегти свою самобутність. Інакше Святу Гору вже нічого не врятує.

Колись древній Карфаген був переможений попри свою велич і славу. Чи встоїть Афон? Зрештою, у нашому світі немає нічого постійного», – пише Олег Точинський у «Фейсбуку».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: