09:16, 18 Січня 2018

Волинські лісівники завітали на урок до своїх юних колег. ФОТО

Учора, 17 січня, до учнів Боголюбського шкільного лісництва, що діє у Боголюбській ЗОШ І-ІІІ ст. Луцького р-ну на базі ДП «Ківерцівське ЛГ», завітали їх шефи-лісівники. Привід: у класі учнівського лісництва з’явилися нові парти і стільці – як подарунок від ДП «Ківерцівське ЛГ». Ще раніше за фінансової підтримки цього лісогосподарства клас учнівського лісництва обладнали усіма необхідними інформаційними матеріалами.

Про це повідомляє прес-служба Волинського ОУЛМГ.

Гості, а серед них були голова обласної організації Товариства лісівників України, начальник відділу лісового господарства Волинського ОУЛМГ Борис Бабеляс, директор ДП «Ківерцівське ЛГ» Віталій Каращук, лісничий Боголюбського лісництва цього ж лісогосподарства Сергій Забожчук приїхали не тільки, щоб на власні очі побачити новопридбані меблі, а й ближче познайомитися зі своїми юними колегами – членами учнівського лісництва. А це дев’ятикласники. На зустріч прийшли всі до одного – Наталя Аршулік, Володимир Батюк, Давид Городюк, Анастасія Гуда, Олександра Данійчук, Владислав Дяк, Владислав Кожан, Веніамін Кулик, Владислав Малишкін, Каріна Михальчук, Іларія Олійник, Дарина Павлюк, Ангеліна Панасюк, Павло Подолянчук, Дмитро Пуц, Михайло Степанов, Богдан Супрунюк, Юрій Тахасюк, Марина Федчик, Станіслав Федчик, Дарина Циплінська, Софія Щира, Назар Юриста… Словом, тринадцятеро хлопців і десятеро дівчат. Усі вони вже знають, що таке ліс, як його створювати, доглядати, наскільки важлива підтримка природи людиною, адже школа щовесни бере участь у Всеукраїнській акції Державного агентства лісових ресурсів України «Майбутнє лісу у твоїх руках», створила десятки гектарів лісових культур. Цієї весни, як повідомив лісничий Боголюбського лісництва Сергій Забожчук, юним лісівникам доведеться посадити мінімум п’ять гектарів новолісся.

Дев’ятикласників ця новина дуже потішила, адже попри особисті позитивні відчуття, отримані під час садіння саджанців, усі її учасники за доброю вчительською традицією цієї школи отримують ще й найвищі бали з предметів, маючи можливість значно покращити свій рейтинг успішності.

“Наші діти дуже працелюбні, – в один голос розповідають і директор школи Олена Анатоліївна Довгальова, і керівник учнівського лісництва Віра Віталіївна Суханова, які не тільки гостинно зустріли шефів, а й взяли участь у лісовому уроці. – З них виростуть хороші господарі, будівничі держави, патріотичні особистості”.

Шефи-лісівники мали можливість у цьому переконатися. Вони бачили, з якою цікавістю дев’ятикласники слухали їх розповіді про лісівничу справу, про їхніх колег, особистий шлях кожного до професії. Особливо зацікавилися розповіддю Бориса Бабеляса, котрий встиг долучитися до створення сотень чи й тисяч гектарів нових лісів, впровадження унікальної програми «Дерева майбутнього», вивчення досвіду лісівників США, Словаччини, Польщі. Борис Павлович також передав юним колегам-лісівникам вітання від начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександра Кватирка і його головний месидж для учнів: «Вступати у лісівничі виші, долучатися до лісівничої сім’ї і в цьому розраховувати на його особисту підтримку та допомогу всіх працівників лісової галузі».

Звісно, остаточно дев’ятикласники ще не визначилися з майбутньою професією, але лісовий, природничий вектори їм дуже імпонують. Втім, і самі гості зізнавалися, що до вибору професії підійшли тільки у випускному класі. Тобто їх вибір був виваженим, як кажуть, на все життя. Кожен лісівник розповів про свою стежку до професії, особливості своєї роботи, кар’єрний ріст, здобутки, завдання на цей рік.

Були й запитання від юних лісівників. Школярів хвилюють лісові проблеми сьогодення. Судячи з їх запитань, вони добре знають, що найбільше турбує лісівників, бо цікавилися, зокрема, обліком деревостанів, їх охороною, нашестям короїдів, що завдає непоправної шкоди сосновим насадженням.

Лісовий урок в учнівському лісництві засвідчив, що школі поталанило на шефів. Вони не тільки можуть допомогти матеріально своїм юним колегам, але й розповісти багато повчального, з ними завжди цікаво. Лісівники ж не приховували: зацікавлені у співпраці і вже зараз дбають про гідну професійну зміну, яка з роками має прийти їм на підмогу.

Візит лісівників до школи, їх особисте знайомство з керівництвом навчального закладу, учнівським лісництвом мав ще одну практичну складову.

“До цих гарних парт та стільців добре пасувала б нова стінка для лісових експонатів та наочної документації… – підмітив під час зустрічі з юними колегами-лісівниками директор ДП «Ківерцівське ЛГ» Віталій Каращук і тут же дав розпорядження відповідним службам доукомплектовати клас учнівського лісництва відповідним меблевим набором”.

Під час цієї зустрічі, крім обміну думками з лісівничо-освітньої проблематики та обговорення практичних справ, йшлося також про подальший розвиток дендропарку, його модернізацію та осучаснення.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: