09:11, 04 Січня 2019

Волинські лісівники розповіли, як з лісової шишки добувають якісне насіння. ФОТО

На календарі – зима. Активна посадка лісу розпочнеться не раніше, як за два місяці. А поки – готуємо насіння. Рецепт простий: спочатку зриваємо кілька десятків тонн шишок (волинські лісівники для цього створюють цілі плантації дерев із покращеними генетичними властивостями), веземо на шишкосушарню у ДП «Ківерцівське ЛГ», «Ратнівське ЛМГ» або «Старовижівське ЛГ».

Про це повідомляють на сайті лісівників.

Шишкосушарня, що у Дубечнівському лісництві ДП «Старовижівське ЛГ», працює з 1 грудня минулого року.

Заготовлені шишки тут завантажують у металеві кошики і направляють в камеру попередньої підсушки. Після цього шишки пересипаються в три металеві барабани, а вже тоді направляються безпосередньо на сушку (повний цикл сушки триває 24 год.).

Головне у цьому начебто простому процесі – тримати оптимальну температуру в межах 50 градусів. Якщо буде менше – шишка погано розкриватиметься і насіння не сипатиметься. При дуже високій температурі воно перегорить і не буде сходити.

Дубечнівська шишкосушарня працює у три зміни, тому працівники встигають добути насіння із 62 тонн шишок за сезон. Тут переробляють шишки, привезені із 10 лісгоспів області: ДП «Городоцьке ЛГ», ДП «Камінь-Каширське ЛГ», ДП «Ковельське ЛГ», ДП «Любешівське ЛГ», ДП «Любомльське ЛГ», ДП «Турійське ЛГ», ДП «Шацьке УДЛГ», ДП «Прибузьке ЛГ», ДП СЛАП «Камінь-Каширськагроліс», ДП СЛАП «Любешівагроліс».

Після відокремлення насіння розкриті шишки ідуть переважно на опалення приміщення сушарні.

Зважаючи на те, що шишки, які розкрилися і віддали насіння, мають досить гарний естетичний вигляд, їх також часто використовують для декору.

Повний процес – від моменту закладки шишок на сушку і до отримання насіння – займає 48 годин.

Отримане насіння провіюють, обезкрилюють і відправляють на зберігання в насіннєсховище.

Із цього насіння буде ліс. Правда, через кілька десятків років клопіткої праці лісівників.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: