14:49, 13 Вересня 2018

Волинська митниця попереджає, що усі документи на авто з іноземною реєстрацією будуть перевіряти

Днями волинські митники у пункті пропуску “Устилуг” вилучили у громадянина України автомобіль “Ford Focus” експертною вартістю  понад 111 тисяч гривень через фіктивне нотаріальне доручення, виписане ніби то в м. Хрубешов Республіки Польща.

Про це зазначають у прес-службі Волинської митниці ДФС.

Цей автомобіль поповнив уже четвертий десяток транспортних засобів, тимчасово вилучених цьогоріч на склад митниці за аналогічне правопорушення. Відповідальність, яка настане після набуття законної сили рішення суду у справах, для громадян означатиме  конфіскацію автомобіля та накладення штрафу у розмірі 100 відсотків його вартості.

В історії з “Ford Focus” примітно, що за тиждень до вилучення в Устилузі цей же громадянин намагався ввезти той самий автомобіль через пункт пропуску “Ягодин”. Проте тоді не зміг пред’явити ніякого документу про право користування чужою власністю. Тому отримав картку відмови у митному оформленні транспортного засобу, який був повернутий на суміжну сторону.

“З огляду на масовість явища, ми проаналізували ситуацію з польськими колегами”, — коментує в. о. начальника Волинської митниці ДФС Євгеній Шелігацький. — Вони теж наполегливо протидіють спробам переміщення європейських автомобілів за фіктивними документами. З початку цього року в зоні діяльності Надбужанського відділу Прикордонної Служби (у Дорогуську, що межує з Ягодином) затримали 192 автомобілі”.

Доступна ціна та розгалужена мережа нотаріальних послуг у Польщі дозволяє зробити висновок, що головна причина підробок нотаріальних посвідчень полягає у фізичній відсутності під час оформлення документів реального власника авто.

“Підвищений попит українських громадян на автомобілі з європейською реєстрацією створив цілий сегмент на транскордонному ринку послуг, — пояснює керівник. – Його представники  вдаються до різних, не завжди законних, способів заробітку. Автомобіль може бути крадений, документи про його технічний стан – підробленими, відомості про реєстрацію — фіктивними тощо. Проте громадянам завжди слід пам’ятати, що відповідальність на фініші сумнівної операції несе не посередник, а той, хто намагається протиправно перемістити товар на митну територію України.

“Всі документи на право користування авто з іноземною реєстрацією Волинською митницею ретельно перевіряються. Буває, що справа триває довше, адже процедури міждержавних взаємодій потребують часу. Проте відповідальності все одно – не уникнути”, — підсумовує Євгеній Шелігацький.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: