13:22, 31 Травня 2018

Волиньрада просить центральну владу посприяти звільненню політичного бранця в Росії

Депутати підтримали звернення Волинської обласної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України  щодо звільнення Миколи Андроновича Карпюка, політичного бранця в РФ.

Про це стало відомо сьогодні, 31 травня, під час засідання 20-ї чергової сесії облради.

«Україна – це народ, який прагне жити в мирі, злагоді, процвітаючій демократичній країні, – йдеться у зверненні. – Саме таких поглядів притримується громадський та політичний діяч Микола Андронович Карпюк (21.05.1964 р. н.). Сьогодні він політичний бранець Росії. Сфабриковану спецслужбами справу на рівні нашої держави визнали фарсом. Однак, гучні заяви політиків досі не принесли бажаних результатів».

У зверненні зазначають, Микола Карпюк людина, яка зробила вагомий внесок у розвиток громадянського суспільства, демократії та боротьби за правду. Він був головою Рівненського осередку Української національної асамблеї. Двічі брав участь у парламентських виборах, проте до Верховної Ради обидва рази партія не пройшла. Микола Андронович один з тих, хто започаткував національно-визвольний рух в Україні ще на зорі незалежності, відіграв помітну роль у керівництві УНА-УНСО, був заступником голови політичної партії право-радикального спрямування Юрія Шухевича, яка згодом стала одним з ініціаторів створення руху «Правий сектор» та однойменної партії.

Миколу Карпюка шляхом обману затримали спецслужби РФ, звинуватили за такими статтями: ч. 1, 2 ст. 209 чинного КК РФ (керівництво бандою та участь у ній); п. «в», «з», «н» ст. 102 КК РРФСР, який втратив чинність у 1996 році (убивство двох і більше осіб у зв’язку з виконанням ними свого службового обов’язку); ч. 2 ст. 15, п. «в», «з», «н» ст. 102 КК РРФСР (замах на вбивство двох і більше осіб у зв’язку з виконанням ними свого службового обов’язку), та засудили до 22,5 років колонії строгого режиму.

«Ми, депутати Волинської обласної ради, звертаємося до Вас з проханням посприяти звільненню нашого політичного бранця в РФ, який вже чотири роки знаходиться у неволі, і повернути Миколу Карпюка на Батьківщину, де живе та чекає його родина та друзі. Ми віримо, що Микола Карпюк ще може зробити не одну добру справу для українського народу та нашої держави», – звертаються депутати.

 

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: