08:39, 21 Грудня 2018
Волиньрада просить не знищувати «Волиньторф»
Депутати Волиньради звертаються до Кабінету Міністрів України, Служби безпеки України, Національного антикорупційного бюро України, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України, Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції щодо критичної ситуації, яка склалася на державному підприємстві «Волиньторф», через загрозу припинення господарської діяльності.
Про це стало відомо вчора, 20 грудня, під час засідання чергової 22-ї сесії облради.
Голова Волинської ОДА Олександр Савченко зазначив, що ситуація, яка склалася із державним підприємство дійсно критична. Він розповів, що бачив всі землі, які закріплені або будуть закріплені за підприємством, умови праці, виробництва, розмовляв з людьми:
«І я сказав твердо «Підприємство повинне працювати». Але при поверненні у Луцьк ми провели через пару днів нараду за результатами перевірки. Я на нараді прийняв рішення про звернення до управління Держпраці з метою перевірки. Мене керівництво підприємства вмовило цього не робити, бо все виправлять. Всі ті листи, які я підписував на Прем’єра, на Верховну Раду, на Мінекології у кінці кожного листа я робив дописку «У свою чергу обласна державна адміністрація підтримує роботу підприємства і бажає, щоби воно працювало. Дійшло навіть до того, що я телефонував персонально народному депутату Лапіну і попросив його, як голову комітету питання з приватизації ДП «Волиньторф». Тому я не розумію, чого мене звинувачують», – зазначив Савченко.
Олександр Савченко наголосив, що за оформлення і продовження дозволів відповідає директор підприємства разом із Міністром вугільної промисловості та енергетики. А зі сторони Волинської ОДА жодного разу не було відмови.
Савченко розповів, що на сьогодні підприємство має чинні дозволи на земельні ділянки загальною площею 853 га. Запаси торфу на 2018 рік становили 580 тисяч тонн за даними управління Держпраці, згідно даних самого підприємства 780 тисяч тонн, а добувають за рік 120 тисяч тонн. Отож, за словами очільника ОДА, спішити нема куди, цього вистачить на два-три роки.
Савченко зазначив, що на багатьох ділянках на площах самовільно знятий верхній шар землі, тому підприємство оштрафували на мільйон гривень. За його словами, можна або сплатити штраф і отримати землю, або судитися і нічого не отримати. Також не проводиться рекультивація земель.
Голова ОДА також наголосив про те, що постачання пального відбувалося без тендерів на суми 65 мільйонів гривень. На обладнання, яке зношене, не виділяли жодної копійки. Половина людей, які поставляють торф – ФОПи. До прикладу, ФОП Невіровець не має жодного працівника.
«Я маю право питати, а чи не свідомо знищуються це підприємство, – зазначив Савченко. – Можливо, впаде ДП «Волиньторф», а почне працювати «Волиньприродресурс».
Савченко зазначив, що звернувся до правоохоронних органів з метою розслідування, а також до Прем’єр-міністра України, щоб зняти з посади директора ДП «Волиньторф» Івана Кричика та керівника ДК «Укрторф» Андрія Озерчука.
Як зазначив директор ДП «Волиньторф» Іван Киричик, зараз уже один з заводів має припинити свою діяльність повністю. За його словами через нове оподаткування, на підприємстві не лишається оборотних коштів – з заробленої гривні для ДП «Волиньторфу» лишається лише 7 копійок, все інше – сплачують у бюджет.
Теги:
ДП «Волиньторф»
Залишити відповідь