21:07, 15 Лютого 2019

Волинь: вийшов лютневий випуск церковної газети – томосний, об’єднавчий

На Волині вийшов № 2 «Волинських єпархіальних відомостей». Його особливість у тому, що там опублікували багато матеріалів про визнання автокефалії Православної Церкви України.

Про це повідомляє Волинська єпархія ПЦУ.

Зокрема, тут є повний офіційний переклад на українську Томосу. Також надруковано фотографію цього документа, виданого грецькою мовою. Розповідається про участь нашого митрополита Михаїла в заходах, що супроводжували підписання Томосу Вселенським Патріархом, представлення цієї грамоти в Луцьку.

Віталій Клімчук у статті «Радісне стрітення» розмірковує про те, що з наданням Томосу в новій ПЦУ «стрічаються», возз’єднуються православні громади, котрі досі належали до різних юрисдикцій. Автор наводить і свіжі дані – скільки парафій МП перейшло до ПЦУ. Однак за той один день, що газета перебувала в друкарні, цифри вже суттєво збільшилися. Тож і публікації «Перша після Томосу», «На Волині громади МП долучаються до ПЦУ» показують лише процес, а цифри змінюються швидко.

Але ще далеко не всі приходи Московського Патріархату готові до возз’єднання з канонічними одновірцями. Деяких, зокрема, насторожує, чи не стане Православна Церква України новостильною. Питання роз’яснює Віктор Гребенюк у статті «ПЦУ і новий стиль».

Цей же автор говорить і про можливість або неможливість у Божих домах нової Церкви більшої кількості лавок чи стільців (стаття «У храмах сидіти?»).

А є й такі громади Московського Патріархату, котрі хоч ще й не возз’єднуються, але настроєні до ПЦУ по-братерськи, доброзичливо. Приклад такого явища – в дописі Оксани Карнковської «У Луцьку вірні ПЦУ та МП колядували спільно».

Крім цих матеріалів, лютневе число газети містить чимало інших цікавинок.

«Волинські єпархіальні відомості» можна одержувати у найближчому храмі, монастирі єпархії або передплатити в будь-якому відділенні «Укрпошти» на території Волинської області.

Основні дописи розміщені на єпархіальному сайті Pravoslaviavolyni.org.ua, у розділі «Статті». Також є можливість читати видання в PDF на єпархіальному сайті за адресою. 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: