18:50, 10 Липня 2018

Митний експеримент: Волинь отримає передбачені кошти на дороги

Більше чотирьох років на теренах краю діє так званий митний експеримент, кошти якого спрямовують на ремонт та відновлення автошляхів області. Однак, нещодавно змінили його основні умови. Тож скільки надходжень отримає цьогоріч Волинь з’ясовували сьогодні, 10 липня 2018 року, під час оперативної наради у голови облдержадміністрації Олександра Савченка.

Про це повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Зокрема, за словами т.в.о. начальника Волинської митниці ДФС Тетяни Кравець, загалом за шість місяців митниця заробила понад 4 млрд грн, з яких перевиконання становить 206 млн грн. Ці кошти мали б спрямувати на ремонт та відновлення автошляхів області. Однак, через зміни в розрахунках самого митного експерименту, фактично надійшла лише третина суми.

“У лютому, березні, квітні і червні система не виконала доведені індикативні показники, тому на ремонт спрямували лише 74,3 мільйона гривень. Можливо, ситуація зміниться і ми отримаємо більше коштів”, – зауважила Тетяна Іванівна.

Натомість начальник головного управління Державної казначейської служби України в області Михайло Леміщак повідомив про нововведення фінансування дорожньої галузі, які запрацюють вже незабаром. За його словами, держава в першому кварталі поточного року задекларувала на ремонт доріг 1,5 млрд грн. Зокрема, у прикінцевих і перехідних положеннях в Бюджетному кодексі сказано, що при умові не виконання в цілому по індикативних показниках митних платежів, буде проводитися компенсація із Дорожнього фонду, розмір якого також становить 1,5 млрд грн.

“Попередньо за другий квартал, окрім першого, наша область отримає 118 мільйонів гривень за те, що впродовж трьох місяців другого кварталу митниця перевиконувала показники. Оце і є пропорція від суми яка становить 1,5 мільярда гривень. Чим більше митні органи будуть перевиконувати індикативні показники, тим більшу компенсацію отримаємо на дороги. Тож все одно наша сума в області буде! Не більше і не менше”, – резюмував Михайло Васильович.

Зважаючи на те, що відповідне фінансування розпочнуть з 12 липня, керівник найвищої виконавчої гілки влади в області дав доручення вже в найближчий час підготувати пропозиції щодо їх використання.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: