16:11, 07 Серпня 2020

Водокористувачі Волині сплатили до бюджетів понад п’ять мільйонів рентної плати

Господарюючі суб’єкти Волині, які отримали дозволи на спецводокористування, протягом січня-липня цього року сплатили до бюджетів усіх рівнів 5,405 мільйона гривень рентної плати.

Про це інформує Сектор комунікацій Головного управління ДПС у Волинській області.

Із загальної суми сплаченої ренти за спецвикористання водних ресурсів місцеві бюджети отримали 2,4 мільйона гривень, а до держбюджету у звітному періоді спрямували 3 мільйони гривень.

Основна сума надходжень ренти – це плата за користування підземними водами. Водночас рента за користування поверхневими водами, як складова ренти за спецвикористання водних ресурсів, потребує належної уваги з боку органів місцевої влади.

У Головному управлінні ДПС у Волинській області наголошують: водне плесо – особливий ресурс для Волині, оскільки має рекреаційне значення та виконує функцію продовольчого забезпечення.

Не випадково фінансова спроможність громад значною мірою залежить від того, наскільки компетентно вони вирішують питання надання у користування  на умовах оренди водних об’єктів та земельних ділянок водного фонду.

Про законодавчі вимоги, важливі процедурні питання та особливості сплати податкових платежів у випадку надання в оренду водойм можна ознайомитися у брошурі «Риба – важливий продовольчий ресурс Волині», підготовленій фахівцями управління агропромислового комплексу Волинської облдержадміністрації.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: