18:23, 21 Березня 2023

Владика Михаїл у новоліття звернувся до волинян: «Військові б’ються за територію, ми ж воюємо за врожай»

З нагоди весняного рівнодення, яке наші предки-слов’яни відзначали як новоліття, митрополит Луцький і Волинський Михаїл звернувся до вірян.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської єпархії ПЦУ.

Керуючий єпархією закликав до активної посівної, нагадуючи, що весь календарний цикл русичів-українців був пов’язаний із роботою на землі. І тому, пам’ятаючи давню традицію, звернувся до всіх, хто працює на нивах, та духовенство до молитов на початок весняних польових робіт.

«Ми звершуємо молебень, закликаємо Боже благословення на рільників, щоб був добрий урожай. Наше поле сьогодні – поле битви. Якщо наші військові б’ються за територію, то ми воюємо за врожай. Просимо, щоб Господь щедро увінчав наші труди. Тому що в нас, де безпосередньо не відбуваються бойові дії, завдання – виробити продукції стільки, щоб можна було нагодувати і Україну, і всіх інших нужденних. Тому закликаю засівати всі ділянки, які є, дбати про це, і дбати про людей, які не зможуть себе прокормити, через те, що в них усе розбомблено», – наголошує високопреосвященний.

Про те, що давні слов’яни святкували початок року навесні, свідчить і народна творчість, розповідає владика Михаїл і згадує відому пісню «Щедрик», у якій «прилетіла ластівонька» (взимку ж ці птахи не могли прилітати). Пояснює, як з’явилася традиція засівання:

««Сію, вію, посіваю» – цей звичай, нині на світський Новий рік, пішов від того, що в далеку давнину в день новоліття люди скидалися для тих, хто не мав чим посіяти, обмінювалися посівним матеріалом, щоб у всіх родило, не було вбогих. Така християнська любов повинна бути сьогодні у всіх нас: допомагати тим, хто не має як посіяти чи немає за що».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: