12:50, 12 листопада 2018

Владу Румунії звинуватили у використанні закону ЄС для тиску на журналістів-розслідувачів

Уряд Румунії звинуватили у використанні нових правил захисту даних ЄС для тиску на журналістів, які розслідують зловживання румунських посадовців фондами ЄС.

Як повідомляє “Європейська правда” із посиланням на “EUobserver”, у четвер репортерам із розслідувального проекту RISE наказали розкрити їхні джерела інформації. В іншому разі вони можуть зіштовхнутися з величезними штрафами відповідно до нещодавно запроваджених правил ЄС про захист даних (GDPR).

Об’єднання журналістів-розслідувачів Organised Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP) назвало погрозу “серйозним зловживанням GDPR з боку зацікавлених політиків, які прагнуть себе захистити”.

Управління із захисту даних Румунії, яке уповноважене забезпечувати дотримання правил ЄС, надіслало листа з метою отримання інформації про “Facebook”-пости репортерів. Серед іншого у листі міститься вимога розкрити “джерело, у якого були отримані особисті дані, опубліковані на “Facebook”.

Журналістам дали 10-денний термін для відповіді. Якщо вони не виконають вимогу, їм загрожує штраф у розмірі 644 євро.

OCCRP стверджує, що у “Facebook”-постах ідеться про зв’язки між впливовими румунськими політиками та компанією “Tel Drum SA”, яка фігурує у гучному скандалі. Журналісти “Rise” стверджують, що роздобули докази, які пов’язують компанію “Tel Drum SA” з головою керівної партії Лівіу Драгнею.

Драгня заперечує звинувачення, в той час як Національне антикорупційне управління Румунії (DNA) звинувачує його у шахрайстві з фондами ЄС.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: