21:55, 16 Березня 2020

Влада перевірятиме, чи дотримуються луцькі заклади карантину

Найближчими днями здійснять перевірку дотримання усіма закладами рішення Луцької міськради щодо тимчасового призупинення роботи. Також розглядають питання щодо зменшення кількості громадського транспорту.

Щоденно відбуваються засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, аби оперативно відслідковувати ситуацію з можливим поширенням в місті коронавірусної інфекції COVID-19 та боротьби з нею.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Розпочинаючи засідання  16 березня перший заступник міського голови Григорій Недопад зауважив, що міська влада оперативно реагує на можливі виклики й приймає заходи, аби унеможливити поширення коронавірусної інфекції COVID-19. За його словами, нині багато наших співвітчизників повертаються з країн Європи, де велика кількість інфікованих цією хворобою й є висока ймовірність зараження нею і лучан.

Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради Юрій Кирилюк повідомив, що сьогодні Луцька міська рада прийняла рішення про тимчасове зупинення роботи об’єктів загального користування, розташованих у м. Луцьку та населених пунктах Прилуцького старостинського округу, з метою попередження розповсюдження захворюваності на гостру респіраторну інфекцію, спричинену коронавірусом COVID-19. За його словами, згідно з цим документом із сьогоднішнього дня призупиняють свою роботу кінотеатри, театри, музеї, галереї, бібліотеки та інші культурні і розважальні заклади, дитячі розважальні центри та клуби, майданчики, у тому числі спортивні та зоопарк, фітнес-клуби, тренажерні зали, басейни, спортивні майданчики та стадіони, усіх магазини (крім продуктових та аптек), торговельно-розважальні центри, нічні клуби, ринки, ярмарки та інші місця масової торгівлі, ресторани, заклади громадського харчування (крім роботи з доставки їжі), бари, клуби, кафе, дискотеки, паби, заклади побутового обслуговування, а саме салони краси, сауни та лазні, косметологічні кабінети, кабінети масажів, перукарні, тату салони, стоматологічні кабінети усіх форм власності, за винятком КП “Луцька міська клінічна стоматологічна поліклініка”.

Також заборонено вуличні концерти та виступи вуличних музикантів.

Григорій Недопад зауважив, що у найближчі дні буде активно проводитися перевірка дотримання усіма закладами рішення Луцької міської ради щодо тимчасового призупинення роботи. Якщо заклади працюватимуть, то до них застосовуватимуть заходи реагування.

Начальник управління охорони здоров’я Володимир Лотвін повідомив, що проводиться щоденний моніторинг. За вихідні дні надійшло 170 звернень від лучан на погіршення стану здоров’я. За його словами, усім надана допомога і ознак у них коронавірусної інфекції не виявлено. Під контролем перебувають двоє дітей, батьки яких нещодавно повернулися із Польщі.

Він повідомив, що усі поліклініки працюють максимально у телефонному режимі. Надаються консультації пацієнтам і якщо буде необхідність, то лікарі відвідуватимуть хворих вдома.

Також, за словами Володимира Лотвіна, запрацювала “гаряча телефонна лінія” управління охорони здоров’я за номером 72-44-43 (Пн.-Пт. з 8.30 до 17.30). Громадяни можуть телефонувати і отримувати консультації.

Перший заступник міського голови Григорій Недопад повідомив, що розглядається питання щодо зменшення кількості громадського транспорту. За його словами, уже нині, за даними “Сіті Кард”, врази зменшилась кількість пасажирів. За його словами, обговорюється варіант при якому курсуватиме лише електротранспорт. Автобуси їздитимуть у ті райони, де нема тролейбусних ліній, зокрема, на Вишків, Теремно, у Боголюби до філії обласної лікарні. Однак, нині ще остаточного рішення не прийнято.

Григорій Недопад наголосив, що громадський транспорт постійно миють та дезінфікують.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: