20:05, 16 Жовтня 2020

Влада Білорусі оголосила Тихановську в міждержавний розшук

Білорусь оголосила лідера білоруської опозиції Світлану Тихановську в міждержавний розшук за статтею про заклики до повалення конституційного ладу.

Як передає «Укрінформ», про це повідомляє «Радыё Свабода» з посиланням на МВС Росії.

У російському МВС підтвердили, що отримали запит на розшук Тихановської за ст. 361 ч. 3 Кримінального кодексу Білорусі (заклики до повалення конституційного ладу і дії, спрямовані на шкоду національній безпеці).

При цьому в Росії кримінальних справ проти неї не порушено, і вона розшукується відповідно до угод про допомогу між Росією і Білоруссю.

На початку жовтня Тихановська потрапила в базу розшукуваних осіб Міністерства внутрішніх справ Росії. Тоді в штабі білоруської опозиціонерки заявили, що Тихановську не було повідомлено про ситуацію.

Днями Тихановська оголосила ультиматум Олександру Лукашенку. Вона дала йому 13 днів для виконання трьох вимог: він повинен оголосити про те, що йде; має припинитися насильство на вулицях; всі політв’язні повинні бути звільнені.

У Білорусі тривають протести проти фальсифікації результатів президентських виборів 9 серпня. За офіційними даними, Олександр Лукашенко, який керує країною з 1994 року, набрав 80,1 % голосів виборців, опозиційний кандидат Світлана Тихановська – 10,1 %.

Лукашенко, легітимність якого не визнають країни ЄС і Україна, 23 вересня «вступив» на посаду на новий термін. Інавгурація вперше не була анонсована заздалегідь.

Силові органи Білорусі продовжують застосовувати насильство проти демонстрантів і затримують учасників протесту. З початку акцій, за даними опозиції, було затримано більш як 12 тисяч осіб, кілька учасників протестів загинули.

Євросоюз не визнав результати президентських виборів у Білорусі та запровадив персональні цільові санкції проти білоруських чиновників, причетних до насильства і фальсифікацій.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: