10:07, 07 листопада 2018

Вірші, танці та сер Любарт: у Луцьку «відчитали» другий «Ліхтар». ФОТО

Поети та поетки з кількох міст України читали для лучан у пивному клубі «Кораблик – Оболонь». Вірші про любов, сенс, птахів, сера Любарта та все на світі зібрали під одним дахом кілька десятків поціновувачів літератури у неділю, 4 листопада.

Про це повідомляють організатори.

Вже вдруге читання у рамках проекту для митців-початківців «Ліхтар» відбуваються у такому незвичайному форматі. Кожен відвідувач закладу таким чином може не просто провести недільний вечір у компанії друзів, а й відкрити для себе щось абсолютно нове.

Молода поезія від авторів-початківців та тих, хто вже має ім’я в сучукрліті – неординарна, драйвова, часом агресивна, а проте неймовірно яскрава та образна. У цьому переконалися всі відвідувачі «Ліхтаря».

Програму виступів розпочала лучанка Юлія Фінковська. Чуттєві вірші поетки не залишили байдужим нікого. Несподіванкою для слухачів був вірш білоруською, який Юля зачитала наприкінці свого виступу. Після тендітного виступу Юлії до мікрофона запросили поетку Ану Море. Її виступ був дещо іншим. Свої тексти дівчина впевнено карбувала слово за словом. Читала вірші вона під музику, що її написали спеціально для цих поетичних текстів. Саме тому виступ рожевоволосої львів’янки справив на гостей неабияке враження.

Музичну частину програми розпочали із дуету Вікторії Куманської та Марії Дорощук. Запальні дівчата зарядили аудиторію своєю позитивною енергією.

Після до мікрофону запросили наймолодшого поета цього вечора – пластуна Назара Михалевича. Минулого «Ліхтаря» він був серед слухачів, а цього разу і сам наважився зачитати свої вірші.

Епатажним був виступ львівського поета Дарія Лажневського. Із чорною помадою на губах та у цікавих окулярах автор привернув увагу спочатку своїм зовнішнім виглядом, а вже тоді агресивними, дещо натуралістичними віршами.

Київська поетка, володарка багатьох літературних нагород та директорка поетичного конкурсу «Гайвороння» Яніна Дияк вражала глибокими метафорами та артистичним виконанням віршів.

Цікавий символізм текстів лучанки Тетяни Регешук не залишив байдужими гостей заходу.

Наприкінці до мікрофону запросили куратора проекту «Ліхтар» Рту. Серед іншого він прочитав свій найвідоміший у «ліхтарних» колах вірш про сера Любарта, який створив Любешів і все на світі.

Модерувала зустріч радіоведуча та ведуча багатьох фестивалів Вікторія Жуковська. За пультом працював арт-директор пивного клубу «Кораблик – Оболонь» Андрій Тимчук. Вечір поезії та музики завершили запальними танцями під авторські пісня гостя з Тернополя Степана Горбика.

Поетичні читання «Ліхтар. Поезія та музика у «Кораблику» організували Мистецьке об’єднання «стендаЛь», Проект для митців-початківців «Ліхтар», Пивний клуб «Кораблик – Оболонь» за підтримки Управління освіти, науки та молоді Волинської ОДА.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: