10:07, 17 Жовтня 2018

Вихованці луцького клубу привезли медалі з чемпіонатів Європи, наступна мета – чемпіонат світу

На жовтневих стартах – Чемпіонатах Європи з ММА та бойового самбо в складі Національної збірної України дев’ятеро представників луцького спортивного клубу «Воїн» відстоювали спортивну честь України. Додому хлопці привезли медалі, зайнявши призові місця. Завдяки зусиллям наших спортсменів Україна в командному заліку зайняла перше та друге командні місця відповідно.

Про досягнення, суперників та про тренування розповіли для інтернет-видання «Волинь Online» у СК «Воїн».

Збірна України, у складі якої були луцькі спортсмени, завоювала десять медалей на чемпіонаті Європи з ММА, який відбувався в Гвадалахарі, що в Іспанії.

Тренер, майстер спорту з боксу Дмитро Василенко визнає, що суперники були гідні і, можливо, його вихованцям у чомусь забракло досвіду, однак трималися «воїни» гідно, що навіть суперники не очікували такого бою. До прикладу, третє місце виборов на Чемпіонаті Європи з ММА серед дорослих Олексій Бондаренко.

Олексій Бондаренко та Дмитро Василенко

Дмитро Василенко розповів, що Олексій – зараз майстер спорту України, має дворазовий титул чемпіона України зі змішаних єдиноборств, входить до збірної України з ММА. Перед змаганнями він три місяці тренувався – цикл тренувань включав у себе три збори ударної техніки та техніки боротьби.

«У першому бою ми зустрілися з греком, дуже хороший чемпіон, чемпіон Греції із боротьби серед аматорів з ММА та класичної боротьби, переможець багатьох турнірів з ММА та класичної боротьби. Завдяки нашому умінню та підготовці Олексій Бондаренко завершив бій достроково у першому раунді больовим на руку, – розповідає тренер. – Другий бій ми вийшли із дуже титулованим спортсменом із збірної Росії. Член клубу «Ахмат», найрозкрученішого клубу в Росії в Грозному. Він брав участь у міжнародних турнірах, чемпіон Росії, Європи, світу і у нього рекорд у професійному спорті 8:0, тобто він іде без поразок, дуже хороший спортсмен. Ми дали дуже конкурентний бій, настільки конкурентний, що уже після бою підходили представники збірної Росії, тренери, ми обговорили бій, і вони дякували, бо не очікували такого рівня підготовки саме у цій ваговій категорії. Олексій, на жаль, програв, але шанси у нього були. Він у нас молодий спортсмен, тому, я думаю, що у майбутньому ми будемо розвиватися. Є над чим працювати. Звісно, що наступний, фінальний, бій наш суперник виграв – отримав перемогу над білорусом та став чемпіоном Європи. Ми зайняли третє місце, але я вважаю, що це місце набагато вище, ніж у інших простих боях».

Спортсмен Олексій Бондаренко розповів, що був дуже високий рівень змагань, були класні бійці:

«Ми добивалися того рівня, було і важко, і не важко. З Росії був сильніший суперник, ніж з Греції. У нього вже багато досвіду, він неодноразово ставав чемпіоном Європи, світу, Росії. Ми чисто програли на досвіді. Далі мета – більше займатися, досягнути світового рівня».

За словами спортсмена, аби підготуватися до таких серйозних змагань, потрібно докладати чимало зусиль – посилені навантаження та щоденні тренування – двічі на день по 1,5-2 години.

До слова, ММА – це вид спорту, у якому спортсмени мають бути однаково гарно підготовлені і в боротьбі, і в ударній техніці:

«Це такий мікс боротьби і класики, і дзюдо у тому числі, тобто всі дозволені прийоми, які приводять до перемоги. Тому спортсмени у нас повинні бути підготовлені різнобічно, це універсальні бійці. Це наймолодший і, який найбільше розвивається, вид єдиноборств. І до речі, не дуже травматичний у порівняні із іншими видами спорту. У Луцьку він представлений декількома клубами, але збірна Волині складається на 90 % зі спортсменів клубу «Воїн». У нас є представники у складі збірної України. Ми є флагманом на Волині у цьому виді спорту», – каже Дмитро Василенко.

Зараз, до прикладу, до чемпіонату світу із ММА, який відбудеться 10 листопада у Королівстві Байхрейн, готується ще один спортсмен – Солтан Велієв.

«Буду тренуватися до 10 листопада до вильоту в Бахрейн. У мене два тренування в день по 1,5-2 години. Зараз більші навантаження на боротьбу, бо в ударці ми нікому не поступаємось. Найважче зараз – це тренування, бо треба висипатися, дотримуватися дієти та режиму», – каже спортсмен.

Наразі спортсмени клубу «Воїн» займаються у спортзалі на вулиці Львівській та проспекті Відродження, а також є ще зал у місті Рожище та селі Деревок Любешівського району. У клубі займається понад 300 діток.

«У нас також існує такий соціальний проект «Воїнами не народжуються». Його запровадив громадський діяч, член виконкому Ігор Алєксєєв, який побачив нас та зацікавився клубом. Завдяки цьому проекту змогли охопити безплатним спортом дуже велику кількість людей. За дитину батьки не завжди можуть оплатити навчання, а зараз 500-800 гривень заняття у місяць  у місті для дитини, а для деяких сімей – це непідйомні гроші. А завдяки цьому соціальному проекту дітки у нас можуть безплатно вчитися спорту. І вони ростуть не просто, як спортсмени, а як особистості, як громадяни законослухняні, тому що у нас заняття дуже строгі. У нас заняття відбуваються у залі, з ними ми продовжуємо займатися і у школі, і якщо у дітей проблеми із батьками, то ми підключаємось до них у поза урочний час. Усі витрати  із заняття спортом клуб бере на себе, єдине, що я іноді прошу купити якусь екіпіровку – бинти, капу, спортивний одяг тощо».

Обмежень для заняття спортом у «Воїні» немає, окрім віку. Дітей сюди набирають із 10 років.

«Це саме такий вік, що з дитиною можна працювати, у нього вже розвинуті ділянки мозку, які відповідають за моторику, динаміку і з ним тоді можна проводити тренування і по боксу, і по боротьбі. Займаються і дорослі. Єдина умова, оскільки все безкоштовно, то потрібно брати участь у змаганнях».

Тренування, якщо це первинний рівень, відбуваються не більше 2-3 разів у тиждень, аби не відбити бажання дитини займатися, для серйозного рівня підготовки – щоденно.

Спортсменам забороняють палити, а також просять дотримуватися дієти.

«Бувають діти із зайвою вагою, я відразу кажу батькам, що якщо привели його сюди, то ми повинні бути однодумцями, тобто якщо кажу не можна газованої води, жирного, тістечка, свинину, смажене, розпушувачі, то значить прибрати. Їжа повинна бути проста, як у воїна –  відварна курка, риба, яловичина», – каже Дмитро Василенко.

Тренер зізнається, що його мета – це виростити чемпіона.

«Якщо Вам якийсь тренер скаже, що у нього немає мрії виростити чемпіона і такої мети він перед собою не ставить, значить він або поганий тренер або шахрай. У будь-якого тренера мрія одна – виростити чемпіона, інакше він не був би тренером», – наголошує Дмитро Василенко.

Директор клубу Сергій Поліщук додає, що у клубі займаються крім якісного спорту, і вихованням дітей, це доводиться робити, аби діти не тільки вміли, а й розуміли, як застосовувати свої вміння. Директор вдячний спонсорам, які підтримують фінансово клуб:

«А що діти можуть дати взамін? Любов. На сьогодні ми дітям можемо давати якісне життя, вони приходять, безплатно займаються, їх тренують чемпіони світу, яких люди бачать по телевізору. Клуб «Воїн» має дві дисципліни бойових мистецтв – бойове самбо і ММА. Наші діти б’ються в офіційних рейтингах. 13 жовтня в Остраві, Чехія відбувся чемпіонат бойового самбо. Від «Воїна» за збірну України виступило 8 вихованців – всі 8 удостоїлись медалі чемпіонату Європи. Ми привезли чотирьох чемпіонів Європи, трьох срібних призерів і одного бронзового призера. У Луцьку ще так не було. Це привезли не з якогось турніру, а із офіційного рейтингового міжнародного чемпіонату».

Чемпіонат Європи з бойового самбо у Чехії

Хлопці, які принесли медалі до скарбниці збірної України:
Місюк Андрій – 1 місце
Робітницькій Олександр – 1 міце
Пасич Юрій – 1 місце
Юскевич Назар – 1 місце
Пасич Іван – 2 місце
Чайковський Максим – 2 місце
Михальчук Денис – 2 місце
Ковальський Вадим – 3 місце на чемпіонаті Європи з бойового самбо серед юнаків і третє місто виборов Олексій Бондаренко на чемпіонаті Європи з ММА серед дорослих.

За словами тренера Дмитра Василенка, вся їхня праця та досягнення залишаються поза увагою чиновників, які відповідають за питання молоді і спорту.

«На жаль, всі копійки, всі гроші, які були витрачені на утримання самого клубу, на поїздку, на форму, були витрачені приватними особами, тобто ніякий спорткомітет чи міська рада ніяким чином не підтримала», – запевняє тренер.

У спортклубі висловлюють вдячність президенту Федерацій ММА Михайлу Смолці, власнику підприємства «ПатріотАгро» та президену Федерації бойового самбо Олександру Редьку, власнику підприємства KНД «Tрейд», Ігорю Дудінському, власнику мережі ресторанів «Show Basilic», Олегу Тарасюку, власнику рекламного агентства «Аполінарія», громадському діячу Ігорю Алєксєєву, нардепу Юрію Савчуку та Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».

«Саме ці люди чотири роки допомагають, утримують зал, за рахунок їх засобів розвивається сам клуб. Півроку тому нас помітив патріот Волині Ігор Палиця і завдяки його участі в житті нашого клубу він взяв на себе левину долю розходів, на підготовку до чемпіонату, на екіпіровку спортсменів, на утримання залу, – каже Дмитро Василенко. – Це чистої води меценатство: нічого взамін ніхто у нас не просить. У нас побачили людей, які можуть організувати, можуть зацікавити, у тому числі і дітей до цього виду спорту».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: