10:50, 26 Жовтня 2018

Відомий лучанин презентував книгу про свою історію кохання

Просто про складне, повна оголеність почуттів та без штучних епітетів – лучанин Володимир Павлік презентував книгу про свою історію кохання під назвою «Гандзя».

Презентація відбулася вчора, 25 жовтня, у Художньому музеї Луцька у рамках традиційного культурно-мистецького проекту «Довгі осінні, зимові вечори» під музичний супровід струнного квартету «Імпреза».

Свою думку про нову книгу висловили думку, як письменники, так і друзі Володимира Павліка.

Під час презентації зачитали відгук професора філології, завідувача кафедри прикладної лінгвістики Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Ірини Біскуп:

«Писати про просте складною манерою не складно, складно – це писати просто про складне. «Гандзя», історія кохання Володмира Павліка, – якісний зразок новітньої української прози, який кидає виклик зарозумілим сучасним текстам, автори яких чомусь вважають справжнє глибоке кохання між чоловіком та жінкою темою тривіальною і банальною, «затасканою», не вартої уваги вимогливих естетів-читачів. Насправді, як доводить своєю прозою поемою Володимир Павлік, вічна елегія тілесної та духовної близькості двох людей звучить сучасно саме завдяки давно забутому авторському прийому – повній відкритості оголеності почуттів. Для цього не потрібно заглядати під простирадла коханців, не потрібно тримати штучну інтригу через недомовки, недоітерпретації, не варто обтяжувати читача псевдоностальгією. Автор «Гандзі» обрав простий, але водночас ризикований шлях – він відкрив книгу власного життя і нічого не прикрашаючи і не вигадуючи, надав авторизований доступ читачам до її одного, але якого розділу! Не кожен відважиться на таке одкровення, проте мене, як досвідченого читача, у книзі приваблює перш за все її чистота, емоційна, чуттєва, людська, побутова, інтелектуальна. Новела «Гандзя» читається на одному подиху, захоплює нетривіальним синтаксисом, відсутністю вичурних штучних епітетів, натомість присутністю автора у кожному рядку, кожному звороті, у повній відповідності думкам на папері, емоціям у дійсності. Дивно і приємно усвідомлювати, що автор цих кришталево чистих та лінгвістично елегантних рядків не професійний письменник, а керівник міжнародних проектів, досвідчений мандрівник…».

Заслужений лікар України Володимир Карпук зазначив, що велике щастя знати таке кохання, любити так щиро і щиро розповісти. Він наголосив, що щирої любов в світі не так багато, дуже багато фантазійного, тому недосвідчені хлопці і дівчата летять на світло нереальної любові, обпікаються й падають, бо ніхто не вчить нас, як любити.

Відомий письменник Ігор Павлюк зауважив, що це уже друга книга Володимира Павліка, яку йому судилося редагувати. На його думку, цю книгу можна навіть давати читати дітям, бо «там зовсім немає похабщини, вульгарності:

«Ми шукали видавництво разом із Володею. Першу книжку він видав у Луцьку, другу – у Львові. І ще є третя «Скульптор»».

Третя книга Володимира Павліка буде про лучанина скульптора Миколу Голованя.

Автор Володимир Павлік розповів про те, як писав книгу:

«Вдень живу, а вночі пишу. Сяду нашкрябаю, зранку глянув – ніби й нормально. Я собі думав, воно простенько раз-раз, написав. Ага, от написав, а як зв’язати? А що ти взагалі хочеш сказати? Дописуєш, і що далі? Ось це головне – сформулюй собі, що ти хочеш, тоді тобі пишеться легко».

Про саму історію автор не став нічого розповідати, аби було цікаво читати.

Керівник Художнього музею міста Зоя Навроцька зазначила про книгу такими словами:

«У час, коли стільки оголеності і спідньої білизни, то у нас час сміливіше – це бути витонченим, ліричним, бути культурним у цих питаннях».

Після презентації у неформальній обстановці лучани змогли поспілкуватися із автором, придбати його книгу та отримати автограф.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: