16:20, 07 Березня 2020

Відміна потягів та закриття станцій: назвали негативні тенденції залізничних перевезень на Волині

Відміна міжнародного потяга, закриття станцій та скасування зупинок: про негативні тенденції пасажирських залізничних перевезень на Волині повідомили в облдержадміністрації.  

Питання про пасажирські перевезення залізничним транспортом в області розглядатимуть члени остійної комісії обласної ради з питань промисловості, транспорту, зв’язку, паливно-енергетичного комплексу, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства.

У відповіді управління транспорту та інфраструктури Волинської ОДА на лист облради йдеться про те, що у травні 2019 року між Волинською ОДА та виробничим структурним підрозділом «Рівненська дирекція залізничних перевезень» підписали меморандум про співпрацю щодо розвитку залізничної галузі та компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян залізничним транспортом в області.

«Для підтримки подальшого співробітництва між Волинською обласною державною адміністрацією та Виробничим структурним підрозділом «Рівненська дирекція залізничних перевезень» Регіональної філії «Львівська залізниця» АТ «Українська залізниця» щодо відшкодування збитків з місцевого бюджету за перевезення пільгових категорій громадян області залізничним транспортом, облдержадміністрацією направлено лист виконавчому комітету Луцької міської ради стосовно продовження у 2020 році роботи з зазначеного вище питання.

Для покращення сполучення між Луцьком та Львовом з 07.03.2019 призначено курсування швидкісного приміського поїзда Ківерці – Львів в складі 4-х вагонів, замість одного вагону рейкового автобусу, місткості якого було вкрай недостатньо на існуючий пасажиропотік, який і надалі продовжує своє курсування за встановленим розкладом руху та встановленою періодичністю. На численні звернення громадян ВСП «Рівненська дирекція залізничних перевезень» направлено клопотання до Департаменту з організації внутрішніх та міжнародних пасажирських перевезень АТ «Укрзалізниця» щодо встановлення зупинки пасажирського поїзда

№ 142/141 Львів – Київ – Бахмут на станції Повурськ, а також додатково дирекцією направлено клопотання до зазначеного Департаменту щодо встановлення курсування додаткового поїзда сполученням Ковель – Київ, замість відміненого поїзда Ковель – Москва. Проте на даний час питання залишається невирішеним. З вересня 2019 року встановлено курсування рейкового автобусу в складі двох вагонів за маршрутом Ковель -Ізов.

Електрифікація дільниці Ковель – Ізов – Держкордон протяжністю 81км є одним із пріоритетних інфраструктурних проектів, його реалізація дозволить покращити вантажні перевезення між Україною та Польщею. На цю дільницю припадає 90% залізничних перевезень між Україною та Польщею.

Завдяки електрифікації потік вантажів на цьому напрямку буде більш інтенсивним, дозволить зменшити експлуатаційні витрати та спростити технологію організації руху вантажних поїздів. Все це суттєво збільшує транзитний потенціал Волинської області. Також облдержадміністрацією надіслано лист Департаменту електрифікації та електропостачання АТ «Українська залізниця» щодо підтримки прийняття заходів інвестиційної програми АТ «Укрзалізниця» з розподілу електричної енергії на 2020 рік» (№ 5262/29/2-19 від 06.09.2019)», – йдеться у відповіді.

Серед негативних тенденцій у відповіді на лист вказують:

«Закриті залізничні станції Повурськ, Люблинець-Волинський, Троянівка. Окрім того, в список малодіяльних для здійснення вантажних операцій включено залізничні станцій Горохів, Сенкевичівка, Голоби, Вижва,Рожище, Камінь – Каширський, Заболоття.

З 08.12.2017 ПАТ «Укрзалізниця» відмінено потяг «Столичний експрес» №768 Ш Луцьк- Київ, №767 Ш Київ – Луцьк, який курсував через м. Рівне (як нерентабельний). Зважаючи на зазначене вище, обласною державною адміністрацією в листопаді 2017 року направлено лист в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізиця» Є. Кравцову з проханням переглянути рішення щодо відміни курсування потяг «Столичний експрес» №768 Ш Луцьк- Київ, №767 Ш Київ –Луцьк, проте курсування потяга не було відновлено. Для відновлення даного потяга облдержадміністрацією у січні 2020 року повторно надіслано листи до АТ «Укрзалізниця» та Міністерства інфраструктури України;

19 червня 2019 року відмінено міжнародні пасажирські потяги№751/752 сполученням Здолбунів – Хелм і № 753/754 сполученням Ковель – Хелм. у зв’язку з відсутністю узгодження технічних питань з польською стороною. Станом на сьогоднішній день між Україною та Республікою Польща не врегульоване питання стосовно звільнення від стягнення польською митницею податку за перевезення дизельного палива в баках потяга сполученням Здолбунів – Ковель – Хелм. Скасування Укрзалізницею даного потяга призвело до погіршення транспортного сполучення між Польщею та Україною;

відмінено зупинку пасажирського потягу №141/142 Львів – Київ – Бахмут на станції Поворськ Ковельського району Волинської області».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: