15:59, 07 Жовтня 2022

Верховна Рада ухвалила закон про військовий облік для жінок

Верховна Рада ухвалила в цілому закон про добровільний порядок взяття жінок на військовий облік (законопроект № 6482).

Як передає «Укрінформ» з посиланням на «Телеграм» народного депутата Ярослава Железняка (парламентська фракція “Голос”), відповідне рішення підтримали 297 народних депутатів.

За його словами, закон передбачає, що жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, беруться на військовий облік військовозобов’язаних за їхнім бажанням.

Водночас виняток становлять жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з медичною діяльністю.

Железняк додав, що залишилась норма про медичних працівників: жінки, які придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком і закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік військовозобов’язаних.

Як повідомлялося, більш як 50 народних депутатів із фракції “Слуга народу” та з інших політсил зареєстрували у Верховній Раді законопроект № 6482 “Про внесення змін до статті 1 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”. Це було пов’язано з тим, що Міністерство оборони в наказі № 313, ухваленому 11 жовтня 2021 року, розширило перелік спеціальностей та професій, який передбачає взяття жінок віком від 18 до 60 років на військовий облік як військовозобов’язаних. У переліку наводиться 35 видів спеціальностей. Там є всі найпопулярніші сфери – від громадського харчування до банківської справи, а також програмісти, юристи, журналісти, музиканти, соціальні працівники, бухгалтери, працівники готелів, діловоди, рекламники тощо.

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр запевнила, що впродовж 2022 року Генеральний штаб ЗСУ розробить низку документів, які зроблять процес військового обліку для жінок зрозумілим, прозорим та максимально зручним.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: