19:51, 02 Травня 2022

Вантажі для Харківщини, Київщини та інших проблемних регіонів: як працює Луцький центральний пункт допомоги

Ні на день не припиняє свою важливу місію Луцький центральний пункт допомоги. Завдяки волонтерам, у які перекваліфікувалися 80 % працівників міської ради, гуманітарні вантажі, накопичені у драмтеатрі, роз’їжджаються у найпроблемніші регіони країни. Сьогодні – це Київська, Сумська, Чернігівська, Миколаївська, Харківська області.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Лише за період 23-29 квітня видали більше 10 тонн вантажів. В основному військовикам, які несуть службу на сході України. До речі, армійці — пріоритетний напрям роботи пункту допомоги. На постійній основі їм потрібні медикаменти, військова амуніція, продукти довготривалого зберігання, техзасоби: ліхтарі, тепловізори, автомобілі покращеної прохідності тощо. За два місяці допомогу вдалося надіслати більш, ніж 30-ти військовим частинам та загонам територіальної оборони.

Їде допомога з Луцька і до працівників державної служби надзвичайних ситуацій. Адже після деокупації Бучі, Бородянки Ірпеня й інших населених пунктів країни рятувальники цегла за цеглою розбирають завали, що спричинив російський агресор. Тому у волонтерів, які формують партії відправок, завжди є потреба у господарчому інвентарі.

Серед числа охочих допомогти співвітчизникам є чимало переселенців, що прибули у Луцьку громаду. Люди не хочуть стояти осторонь чужої біди і відбувати дні на відносно мирній території, тому сприяють закупками товарів першої необхідності, пропонують вільні руки у розвантаженні машин.

Цікаво, що вся допомога, яку відправляють з Луцька, формується завдяки містянам, жителям Луцької та сусідніх громад, а також численним партнерам із-за кордону: Польщі, Німеччини, Литви, Латвії, Франції, Румунії, Швейцарії, Нідерландів тощо. Серед гуманітарних вантажів: продукти харчування (м’ясні та рибні консерви, сало, шоколад, макарони, крупи, печиво, чай, кава, вода), засоби побутової та особистої гігієни, одяг, вироби медичного призначення, ліки, бронежилети, взуття тощо. Підрахували: усього за два місяці діяльності Луцького центрального пункту допомоги відвантажили понад 300 тонн гуманітарних вантажів.

Аби оптимізувати роботу волонтерських пунктів, вже з травня Луцький центральний пункт допомоги, Центр взаємопідтримки для внутрішньо переміщених осіб та пункт допомоги внутрішньо переміщеним особам працюватимуть за єдиним графіком: з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00. Вихідні дні – субота та неділя.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: