11:02, 22 Лютого 2018

В яких ОТГ на Волині з 1 вересня будуть інклюзивно-ресурсні центри

В області, вже в цьому навчальному році, повинна запрацювати мережа інклюзивно-ресурсних центрів, що надаватимуть корекційно-освітні послуги особливим дітям. Будуть такі центрі й у двох селищних ОТГ – Заболоттівській та Любешівській.

Про їх стоворення в Україні загалом і на Волині зокрема йшлося під час візиту до області Марини Порошенко, Голови Ради Благодійного фонду Петра Порошенка, – повідомила прес-служба Волинського регіонального відділення Асоціації міст України.

Зі її слів, інклюзивно-ресурсні центри запрацюють на рівні ОТГ та райцентрів і будуть доступними для будь-якої дитини з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років. Центри займатимуться супроводом таких дітей, а не лише оцінюватимуть їх та скеровуватимуть у той чи інший навчальний заклад. Уже погоджений проект інклюзивно-ресурсних центрів.

На Волині цьогоріч повинні запрацювати 18 таких центрів за новітніми світовими вимогами. До речі, зараз Міносвіти закуповує тести, які використовують у всьому світі. Фахівці центрів, зможуть використовувувати їх оцінюючи особливих дітей та, згодом, надаючи їм освітні послуги.

Виконувач повноважень міського голови Луцька Григорій Пустовіт зазначив, що у місті нині 12 дітей відвідують заклади дошкільної освіти та 30 – сім шкіл із інклюзивним навчання.

У столиці Волині вже затвердмили статут інклюзивно-ресурсного центру, який із 1 вересня 2018-го діятиме у Будинку вчителя. У наступні два роки в місті запрацюють ще два такі заклади.

Як стало відомо цьогоріч із 1 вересня такі центри працюватимуть і в Заболоттівській (Ратнівський район) та Любешівській селищних ОТГ. Над їх створенням у об’єднаних територіальних громадах нині активно працюють.

Зі слів заболоттівського селищного голови Валерія Свіржевського вони розглядають два варіанти, де буде центр – на базі Заболоттівської ЗОШ чи, можливо, у селі Заліси, де такий заклад можна розташувати в приміщенні колишньої сільради.

Він також розповів, що нині в їхній громаді інклюзивну освіту отримує одна дитина в школі, ще четверо – навчаються вдома. Але, як наголосив Свіржевський, в ОТГ є Заболоттівська спеціальна ЗОШ-інтернат, де опікуються 114 особливими учнями, тому для їхньої громади створення інклюзивно-ресурсного центру на часі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: