19:19, 17 Грудня 2018

В управлінні охорони здоров’я прокоментували відкриття кримінального провадження через закупівлю медобладнання

Відкриття кримінального провадження щодо керівника управління охорони здоров’я Ігоря Ващенюка та консультанта з управління субпроектом Світового банку Марії Адамчук назвали непорозумінням через розбіжність українського законодавства та міжнародних вимог.

Про це йшлося сьогодні, 17 грудня, під час брифінгу в управлінні охорони здоров’я Волинської ОДА.

Нацполіція відкрила кримінальне провадження у результаті придбання ангіографу для Ковельського МТМО. Звинувачують у тому, що не дотримані вимоги щодо націнки.

«Є зареєстроване кримінальне провадження щодо придбання ангіографів. Я вважаю, це нормальна справа, оскільки сума велика, і увага правоохоронних органів і громадськості велика. Вся наша документація і торги відкриті. Ангіографи ми купили найдешевші в Україні», – заявив Ігор Ващенюк.

Він зауважив, що впевнений, що найближчим часом кримінальне провадження закриють.

Марія Адамчук пояснила, що працівники Нацполіції інкримінують те, що під час проведення закупівлі не дотрималися вимог щодо націнки – її не можна ставити більше 10 %. Однак у 2015 році підписали міжнародну угоду між МОЗ України та Світовим банком. У свою чергу МОЗ України і Волинська ОДА теж підписали субсидіарну угоду, яка регламентує повністю порядок, як має відбуватися цей проект. Якщо організація, яка надає позику, має прописані свої правила, як закупляти у рамках цієї позики, то виконавець має повністю виконувати за правилами організації, яка надає позику, тобто у цьому випадку Світового банку. Ці правила є вищі нормативів українського законодавства.

За словами Марії Адамчук, тендер виграла фірма, яка запропонувала найнижчу ціну – 15 мільйонів гривень. До прикладу, таке обладнання у Вінниці закупили за 22,95 мільйонів гривень, у Рівному – за 23 мільйони гривень, у Чернівцях – 23 мільйони тощо.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: