13:18, 14 Січня 2020

В Україні зафіксували смерть від правця

Від правця померла жінка 52-річного віку. Жінка з Полтавщини звернулася за медичною допомогою 1 січня, на восьмий день після отримання травми.

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я у “Фейсбук”.

У хворої серед симптомів були спазм лицьових м’язів, ригідність м’язів шиї, утруднення дихання. Того ж дня її госпіталізували. Даних про щеплення у жінки не було. Хірургічне оброблення рани провели в повному обсязі.

За 11 місяців 2019 року в Україні зареєстрували 15 випадків правця, з яких один летальний. Даних про щеплення у померлої людини не було.

Довідково: Єдиний спосіб захистися від правця — вакцинуватися. Імунітет після захворювання не формується, і є ймовірність повторного зараження, тому вакцинація необхідна, навіть якщо ви хворіли.

Симптоми правця: судомне стиснення щелеп; м’язові спазми — часто у шлунку; болісна напруга у всьому тілі; проблеми з ковтанням; «витріщання» очей; головний біль; лихоманка та надмірне потовиділення; зміна артеріального тиску і прискорене серцебиття; неконтрольоване/мимовільне скорочення мускулатури голосових зв’язок (ларингоспазм); ламкість кісток; утруднене дихання.

Ускладнення, які може зумовити правець:

закупорення головної чи однієї з дрібних гілок легеневої артерії згустком крові, що потрапив з інших частин тіла через кровообіг (емболія легеневої артерії); пневмонія, легенева інфекція.

Правець може призвести до смерті.

Симптоми можуть з’явитися протягом 3–21 дня після зараження. У разі появи перших симптомів негайно звертайтеся до лікаря. За відсутності медичної допомоги ймовірність смерті надзвичайно висока.

Навіть із медичною допомогою ризик смерті від правця досить високий — від 10 % до 70 % залежно від лікування, віку постраждалої людини та її загального стану здоров’я.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: