14:06, 12 Березня 2020

В Україні за порушення карантину можуть посадити

МВС України закликає відповідально ставитися до ситуацій, які можуть загрожувати життю та здоров’ю громадян. Зокрема, дотримуватися правил карантину.

Про це повідомив радник міністра внутрішніх справ Михайло Апостол на своїй сторінці у “Фейсбук”.

11 березня уряд затвердив заходи, які необхідно прийняти через загрозу епідемії короновірусноі інфекції в Україні та для недопущення поширення COVID-19. Зокрема, запропонували введення обмежень на проведення масових заходів, в яких запланована участь 200 і більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Також запланували введення карантину в навчальних закладах строком на три тижні.

За словами Михайла Апостола, порушникам карантину загрожують штрафи або кримінальна відповідальність. Правоохоронні органи мають право здійснювати рейди і перевіряти дотримання вимог Кабміну з карантину. Йдеться, наприклад, про тритижневому карантині в навчальних закладах по всій Україні. Порушників притягатимуть до відповідальності. Йдеться, звичайно, про посадових осіб або відповідальних за суб’єкти господарської діяльності.

Зокрема, дії правоохоронних органів регулюються статтею 325 Кримінального кодексу України про порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням. Санкція статті передбачає штраф або обмеження волі до трьох років. А в разі, якщо це призвело до тяжких наслідків, порушення карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років. У разі недотримання обмежень правоохоронні органи будуть отримувати сигнали від громадян і реагувати на них.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: