20:50, 25 Березня 2020

В Україні розробили тест-систему для діагностики коронавірусу

В Інституті молекулярної біології та генетики НАН розробили тест-систему для діагностики нового коронавірусу. Вона уже готова до використання. 

Про це повідомив перший заступник міністра освіти й науки Юрій Полюхович на своїй сторінці у “Фейсбук”. 

“Виготовлена і повністю готова до використання “Тест-система для діагностики коронавірусу COVID-19” на основі кількісної полімерної реакції (ПЛР). Система пройшла реєстрацію, підтверджена її точність і специфічність на рівні 99,9 %. Собівартість однієї реакції на цьому тесті — 250 грн, тоді як закордонні аналоги коштують 370-450 грн”, — зазначив він.

За його словами, наразі Інститут отримав 350 тис. гривень від держави і виготовив перші партії тестів на 600 аналізів, які передали в Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ та Центр громадського здоров’я МОЗ.

Однак Інститут може виробляти набагато більше тестів, які зараз дуже потрібні Україні. Менш, ніж за тиждень науковці можуть зробити набори на 10 тис вимірювань, а за 10-12 днів — на 50 тис. Головне, що для цього потрібно — кошти.

Він наголосив, що масштабне виготовлення та використання тест-систем дозволить Україні бути незалежними від іноземних виробників; заощадити на вартості систем та їхній доставці; швидко виробляти необхідну кількість систем залежно від епідеміологічної ситуації.

За словами науковців, вірус сильно мутує. Це також потрібно враховувати під час виготовлення тест-систем. Інститут молекулярної біології та генетики створив такий тест, в якому можна досить швидко врахувати процес мутацій. Вчені гарантують, що на це потрібен лише день, тоді як в закордонних розробках йдеться про тиждень.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: