23:05, 07 Грудня 2018

В Україні по-новому маркуватимуть продукти харчування

Закон про нові правила маркування продуктів ухвалений Верховною Радою але ще не підписаний. За новими правилами, наприклад, можна буду не вказувати калорійність, відомості щодо вмісту ГМО та терміну придатності, а за неправдиву інформацію на етикетці, що вводитиме в оману покупця – штраф.

Про це повідомляє сайт «Новое время».

Документ забороняє використовувати недостовірну інформацію на етикетках. Аналогічна заборона поширюється на рекламу продуктів. Окрім того, інформація для споживачів повинна бути вказана державною мовою.

Коли закон набуде чинності, споживачів будуть інформувати про вміст харчових добавок, допоміжних речовин для переробки та інших речовин або продуктів, що можуть спричинити алергічні реакції або несприйняття.

На етикетках з’явиться інформація про речовини і добавки, що можуть спричинити алергію. При цьому незначний вміст ГМО можна не вказувати. Не потрібно буде вказувати і калорії для продуктів, які не піддавалися переробці, або якщо інформація про харчову цінність не є ключовим фактором при купівлі.

Водночас на етикетках заборонять вказувати неправдиву інформацію, а за обман штрафуватимуть. Відсутність інформації про алерген – штраф 125 тис. грн. Указана неповна інформація, але без загрози для життя – 20 тис грн. Змінена інформація на етикетці або обман покупця  – штраф 62 тис. грн . При цьому відповідальність для супермаркетів за неправильне маркування не передбачена.

Термін придатності вказуватимуть по-новому. Для швидкопсувних продуктів залишать маркування “використовувати до”, а для решти – мінімальний термін придатності. Це дата, після якої продукт все ще можна вживати, але він вже може змінити свої характеристики.

На рибі та м’ясі мусять вказувати, чи розморожували їх. Зовсім не вказувати термін придатності можуть на свіжих фруктах та овочах, винах і лікерах, хлібобулочних та кондитерських виробах, а також на солі, цукрі та оцті.

Закон також встановлює вимоги до шрифту на продуктах. Наприклад, обов’язкова інформація про продукт повинна надаватися малими літерами висотою понад 1,2 мм.

Представник парламентського Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Петро Юрчишин зазначив, що новий закон повинен захистити споживачів і наблизити Україну до європейських норм. За його словами, законопроект врегульовує найважливіший аспект – надання точної, достовірної та зрозумілої пересічному громадянину інформації про харчові продукти.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: