14:32, 11 Січня 2023

В Україні підвищився дефіцит потужності через зниження температури

За станом на 10:00 11 січня споживання електроенергії в Україні підвищилося через суттєве зниження температури на сході і в центрі країни. Внаслідок цього зріс дефіцит потужності.

Про це у «Телеграм» повідомляє «Укренерго».

Для забезпечення балансу в енергосистемі до всіх областей довели ліміти споживання, які діють упродовж всієї доби – з 00:00 до 24:00. Вже з 7:00 у Дніпропетровській та Харківській областях ліміти були критично перевищені, внаслідок чого для збереження стабільної роботи енергосистеми застосували аварійні відключення.

В окремих областях внаслідок поривчастого вітру є пошкодження у мережах операторів системи розподілу, ведуть ремонтні роботи.

У прифронтових регіонах на сході та півдні ситуація з електропостачанням залишається складною через значні пошкодження електромереж внаслідок високої активності бойових дій.

«Наразі енергосистема не в змозі покрити споживання у повному обсязі через пошкодження та тимчасову окупацію ворогом низки електростанцій, які виробляють електроенергію, серед яких і Запорізька АЕС, потужності якої дозволили б у повній мірі покрити потребу в електроенергії.

«Укренерго», виробники електроенергії та оператори систем розподілу постійно працюють над відновленням пошкоджених об’єктів, уражених ракетними та безпілотними атаками ворога.

Будь ласка, розумно споживайте електроенергію, користуйтеся енергоємними приладами почергово.

Це дозволяє знизити навантаження на енергосистему та зменшити необхідність застосування обмежень», – йдеться у повідомленні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: