22:00, 17 Березня 2020

В Україні підтвердили 14 випадків коронавірусу

Станом на 20:00 17 березня в Україні лабораторно підтвердили 14 випадків COVID-19, з них два летальних. 

Про це повідомили на сторінці Центру громадського здоров’я у “Фейсбук”.

За результатами дослідження вірусологічної референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України отримали 14 позитивних результатів на COVID-19: Чернівецька (10), Житомирська (1), Київська (1) області та м. Київ (2).

Із виявлених сьогодні: Київська обл. (1) — 44-річний чоловік, що був закордоном; Чернівецька (6) — 33-річна жінка (летальний), особи віком 31, 10, 18 років, двоє малюків віком рік і десять місяців та шість місяців. Усі з них є контактними особами раніше підтвердженого випадку.

Вірусологічна референс-лабораторія Центру громадського здоров’я України досліджує не лише зразки людей, яким встановлено підозру, а і встановлених контактних осіб.Загалом вірусологічна референс-лабораторія Центру громадського здоров’я України дослідила більше 640 зразків.

Більшість людей, що хворіють на новий коронавірус, переносять його, як звичайний ГРВІ. Власне, ця хвороба і є ГРВІ, але викликана невідомим раніше збудником. Так, Всесвітня організація охорони здоров’я оцінює летальність від COVID-19 на рівні 3,4 %. Але варто пам’ятати, що для 96,6 % хворих ця недуга не матиме таких наслідків. Стрімке зростання хворих не означає, що захворієте саме Ви.

Щоб захистити себе:

– Уникайте контакту з людьми із симптомами ГРВІ. Мінімальна дистанція — 1,5 метра.

– Не торкайтеся свого обличчя, зокрема очей, носа та рота.

– Термічно обробляйте продукти. Не їжте сире м’ясо, м’ясні субпродукти та яйця.

– У разі появи перших симптомів ГРВІ невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря.

Пам’ятайте! Звичайне миття рук попереджає зараження не лише новою коронавірусною інфекцією, а й низкою інших небезпечних захворювань. Мити руки варто 20 — 40 секунд теплою водою з милом або обробити антисептиком, вміст спирту в якому не менше 60 %.Медична маска не захищає від зараження вірусами. Носити її повинні лише люди із симптомами респіраторних захворювань, медпрацівники та особи, що доглядають за хворими.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: