20:54, 22 Червня 2019

В освіті волинської громади тривають децентралізаційні процеси

На Волині в освіті  Шацької ОТГ тривають  децентралізаційні процеси.

Про це повідомляє Офіс реформ.

Шацьку  селищну ОТГ створили 2016 року об’єднавши одну селищну і дві  сільських рад. Відповідно до нових повноважень ОТГ, отримала одну із найважливіших галузей соцікультурної сфери  –  освіту, з повним фінансування з місцевого бюджету громади.  Три загальноосвітні навчальні та стільки само дитячих дошкільних закладів тривалий час залишалися по формі та змісту такими, як були до запровадження децентралізаційної реформи  і, повною мірою, не відповідали вимогам нового Закону України «Про освіту».

З часом для громади особливо актуально постало питання надання безпосередньо закладом освіти прав повної фінансової самостійності і відповідальності не лише за навчально-виховний процес, а й за ефективне використання бюджетних коштів.

За ініціативи виконувачки обов’язків Шацького селищного голови Людмили Цевух,  після тривалих консультацій і обміну досвідом щодо  фінансової самостійності у закладах освіти Княнининівської сільської ОТГ Луцького та закладу дошкільної освіти Ківерцівського районів, у Шацькій  ОТГ прийняли «революційне» рішення про надання прав повної фінансової самостійності із правом самостійного ведення бухгалтерського обліку гімназії та дошкільному закладу № 1 у  Шацьку і загальноосвітньому навчальному закладу села Прип’ять.

Водночас, ряд організаційних питань функціонування окремих  закладів освіти громади не сприяють, остаточному реформуванню галузі, а тому Людмила Цевух ініціювала у червні проведення консультаційної зустрічі за участю Тетяни Соломіної, виконувачки обов’язків начальника управління  освіти, науки і молоді Волинської ОДА і Василя Грома, консультанта з бюджетних питань проекту «ПУЛЬС». У консультаційній зустрічі брала участь і Людмила Єрофєєва , начальник відділу освіти, молоді та спорту Шацької райдержадміністрації.

Учасники заходу обговорили можливі варіанти реформування системи освіти громади, включаючи питання повної фінансової самостійності, а керівники фінансово самостійних закладів Валерій Михильчук, директор Шацька гімназія і Людмила Науміч, завідувачка дошкільним закладом № 1, поділилися досвідом роботи в нових умовах. У дискусії щодо організації діяльності окремих освітніх закладів прийняв участь Олександр Пилипенко, місцевий депутат.

Тетяна Соломіна і Василь Гром запропонували для розгляду педагогам і посадовцям ряд конкретних варіантів щодо реорганізації освітніх закладів і приведення їх у відповідність до Закону України «Про освіту», а також надали кваліфіковані відповіді на запитання та рекомендації присутнім на зустрічі. Як зауважила Людмила Цевух селищна рада  і її виконавчі органи мають чіткі наміри щодо завершення реформування освіти ще цьогоріч.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: