11:40, 19 Грудня 2018

В Любешівській ОТГ за рахунок інфраструктурної субвенції придбали п’ять одиниць спецтехніки

Наприкінці 2017 року на півночі Волині утворилася одна з найбільших об’єднаних територіальних громад не лише області, а в Україні – Любешівська ОТГ. Зокрема, вона об’єднала 37 населених пунктів, де проживає майже 30 тис. чоловік. Зважаючи на значну чисельність сільського населення, тергромада отримала найбільше в області коштів інфраструктурної субвенції – 12,6 млн грн.

Про це повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Держава надає фінансову підтримку об’єднаним територіальним громадам, насамперед у питаннях відновлення та розбудови інфраструктури їх територій. Для цього у державному бюджеті на 2018 рік передбачено 1,9 млрд грн. Ці кошти спрямували на розвиток інфраструктури 665 об’єднаних громад, створених у 2015-2017 роках. Відтак, Волинь отримала 106 млн 421 тис. грн, за рахунок яких реалізують 184 уточнених проектних заявок. Станом на 13 грудня 2018 року на рахунки ОТГ надійшло 97 млн 501,156 тис. грн субвенції, з яких касові видатки ОТГ становлять 76 млн 877,128 тис. грн субвенції. Відсоток освоєння отриманих коштів – 78,8 %.

Отож, за кошти інфраструктурної субвенції у 2018 році в Любешівській ОТГ реалізують дев’ять проектів, з яких сім – це придбання спецтехніки для зміцнення матеріально-технічної бази місцевого комунального підприємства. Наразі вже куплено сміттєвоз із відвалом для збору та транспортування твердих побутових відходів, автогрейдер для обслуговування та утримання доріг та вулиць комунальної власності, фронтальний автонавантажувач і самоскид МАЗ з причепом, а також автовишка для комунальних потреб Любешівської селищної ради об’єднаної територіальної громади.

Окрім того, завершуються тендерні процедури з придбання двох тракторів, один з яких МТЗ, та обладнання до них. Загалом на купівлю спецтехніки спрямували більше 12 млн грн.

Решту коштів виділили на реалізацію ще двох проектів – це реконструкція мереж вуличного освітлення по вул. Лісовій та вул. Молодіжній в с. Витуле Любешівського району. Роботи вже завершені, нині очікують відповідних документів з ДАБІ.

Відтак, кошти субвенції з державного бюджету на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у Любешівській ОТГ освоять повністю.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: