08:00, 02 Березня 2019

В Алжирі тисячі людей знову вийшли на акції проти п’ятого терміну президента

Тисячі людей вийшли на протести у столиці Алжиру у зв’язку з оголошенням чинного президента Абделазіза Бутефліки про намір вп’яте балотуватися на цю посаду.

Як інформує “Укрінформ” із посиланням на “CNN”, поліція застосувала проти протестуючих сльозогінний газ.

“Сили безпеки застосували сльозогінний газ у п’ятницю, оскільки демонстранти влаштували один з найбільших протестів в історії Алжиру за декілька днів, перш, ніж чинний президент Абделазіз Бутефліка офіційно висуне свою кандидатуру на п’ятий термін”, — йдеться у повідомленні.

Протестуючі вимагають, щоб 81-річний лідер не брав участь у виборах, які мають відбутися 18 квітня. Юрби протестуючих заповнили численні вулиці у столиці Алжирі та інших містах північноафриканської країни.

Бутефліка, якого обрали у 1999 році, переніс інсульт у 2013-му і з тих пір рідко з’являється на публіці, оголосив про свій намір балотуватися на п’ятий термін 10 лютого. Цей крок викликав гнів на алжирських вулицях та розпочав загальнонаціональний протест.

Протестувальники закликають Бутефліку вийти з президентської гонки. У країні панує думка, що через недієздатність 81-річного президента, влада фактично перебуває у руках групи військових та громадянських еліт.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: