10:39, 04 Травня 2022
Уродженці села поблизу Луцька допомагають рідній громаді із Польщі
Волонтерська робота дає унікальне відчуття. Це відчуття – розуміння того, що всі люди мають велике і добре серце та завжди готові допомогти ближньому. І ця підтримка не залежить від відстані.
Про це повідомляють на веб-сайті Боратинської громади.
Боратинська громада регулярно отримує гуманітарні вантажів від партнерів та волонтерів з різних куточків світу. Нині йдеться про ще одну волонтерську ініціативу, яку започаткували мешканці громади, перебуваючи у Польщі.
ГО «Фундація розвитку сільської молоді» з перших днів війни опікується потребами вимушених переселенців, а також жителів Боратинської громади, які потребують підтримки. Організувала волонтерську роботу керівниця ГО Яна Цапук – уродженка і донедавна жителька села Мстишин. У мирний час інституція Яни займалася реалізацією освітніх, соціальних проектів, спрямованих на дітей та молодь. Коли почалося повномасштабне вторгнення рф роботу переформатували:
«Останні 2 роки я живу у Польщі – навчаюся тут в аспірантурі. Незважаючи на відстань, наша організація продовжувала реалізовувати проекти в Україні, – розповідає дівчина. – Коли воєнні дії почалися на території усієї держави, 24 лютого, ми чітко зрозуміли, що змінюємо вектор роботи і відтепер всі зусилля спрямовуватимемо на допомогу військовим, цивільним та переселенцям».
Так, разом з рідними та близькими Яна запустила роботу справжнього волонтерського центру у Кракові. Штаб займається закупівлею військової амуніції, тактичних речей, продовольства, ліків, одягу, корму для тварин. Збирати вантажі допомагають партнерські організації з Польщі, США, Франції, закордонні українські мігранти та просто небайдужі люди. Окрім гуманітарної допомоги, волонтери опікуються поселенням українців, що виїхали до Польщі, надають консультації з юридичних питань та працевлаштування. Організовувати процеси за кордоном та в Україні допомагають рідні Яни – брат Володимир та сестра Дарина.
«Спільними зусиллями команда волонтерів вже встигла доставити в Україну сотні вантажів. Левову частку допомоги отримали жителі Боратинської громади – місцеві, внутрішньо переміщені особи, мешканці нашої громади, які нині служать у лавах ЗСУ. Варто додати, що географія волонтерської діяльності не обмежується Боратинською громадою, ГО «Фундація розвитку сільської молоді» працює із запитами з усієї України, переважно це військові частини, медичні заклади, прихистки для переселенців.
Дякуємо усій волонтерській команді за надану допомогу та підтримку! Спасибі, що навіть на відстані залишаєтеся поруч!», – йдеться у повідомленні.
Залишити відповідь