16:45, 28 Лютого 2019

УПЦ МП висунула свої вимоги до Палиці та Савченка

УПЦ МП висунуло вимоги до голови Волинської ОДА Олександра Савченка та голови Волиньради Ігоря Палиці. 

Про це йдеться на сайті Волинської єпархії УПЦ МП.

Нагадаємо, сьогодні відбувалося загальнообласне молитовне стояння, яке відбувалося сьогодні, 28 лютого, під стінами ОДА.

Текст звернення до голів ОДА та Волиньради подаємо без змін:

“Ми, жителі Волинського краю, громадяни України, звертаємося до вас як очільників обласної державної адміністрації та обласної ради, з вимогою вплинути у межах ваших повноважень та відповідно до ваших посадових обов’язків, на критичну ситуацію, що склалася на деяких приходах Української Православної Церкви в населених пунктах Волині.

Доводимо до вашого відома, що протягом грудня 2018 – лютого 2019 року наші парафіяни та духовенство неодноразово відчули на собі пагубні наслідки беззаконня, правового безладу та невігластва, наклепницького інформаційного висвітлення подій у релігійному полі, які стосуються особисто нас, нашої гідності, нашого майна та – що є головним – наших громадянських прав.

На превеликий жаль, на території районів, котрі входять до складу Володимир-Волинської та особливо Волинської єпархії Української Православної Церкви,під час захоплень наших храмів були зафіксовані кричущі випадки розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті, образи почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями, нападів на священнослужителів та мирян, подання викривленої інформації про нас та злочинної бездіяльності правоохоронних органів.

Допоки після отримання Томосу новоутвореною структурою ПЦУ триває з’ясування її статусу та визнання у середовищі Православних Церков, волинські представники попередньо існуючої структури – УПЦ КП – користуючись слабкою обізнаністю своїх прихильників, здійснюють захоплення нашого майна. При цьому рейдери обманним шляхом готують «протоколи» зборів, залучаючи до них, що є грубим порушенням законодавства, представників органів місцевого самоврядування.

Мусимо зазначити, що рейдери не цікавляться тим, як можна здійснити переходи громад до нової церковної організації у законний спосіб. Незрозуміло, для чого приймався закон № 4128-д, якщо навіть його положення, які могли б врегулювати відносини між прихильниками різних конфесій, не дотримуються. Більше того, представники місцевих рад активно беруть участь у «переходах», ставлячи печатки сільської ради на «протоколи зборів прихожан», ігноруючи результати проведених у законний спосіб зборів релігійних громад. У найбільш вражаючих інцидентах представники місцевої влади особисто нападають на храми УПЦ та зрізають з них замки, часто – у присутності правоохоронців.

На жаль, розбрат та безлад вийшли за межі церковного розколу, який є проблемою лише церковної площини. Ми обурені попранням українського законодавства. Загарбники не лише порушують недоторканність чужої власності, але й руйнують мир у селах, створюють напруження в громадах, відверто оббріхують мирян та духовенство, з якою метою – незрозуміло.

Виходячи з цього, ми, спільнота Української Православної Церкви у Волинській області – єпископат, клірики, чернецтво, віряни – вимагаємо:

— Зупинити беззаконня, повернути повагу громадян до законодавства України у релігійній площині;

— Притягнути до відповідальності чиновників РДА, очільників органів місцевого самоврядування, котрі здійснюють брутальне втручання у релігійні справи, обманюють людей, особисто беруть участь у захопленнях храмів УПЦ;

— Припинити акти агресії щодо монастирів та храмів УПЦ в області;

— Правоохоронцям звернути увагу на виконання їхніх прямих обов’язків та припинити злочинну бездіяльність у випадках, коли нападники відверто б’ють людей, користуючись їхньою беззахисністю, часто – слабкістю та поважним віком;

— Перевести вирішення міжконфесійних питань у законну форму;

— Припинити тенденційне закриття наших приходів, котрі законно діяли на територіях державних та комунальних установ і закладів;

— Повернути нашим громадам доступ до наших храмів, котрі лишаються заблокованими або захопленими.

Ігнорування наших вимог вважатимемо умисним порушенням прав людини та погіршенням критичної ситуації у міжконфесійних взаєминах в області”, — йдеться у зверненні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: