13:28, 28 Лютого 2019

У Луцьку УПЦ МП молилася під стінами ОДА за свої права. ФОТО

У Луцьку відбулося загальнообласне молитовне стояння на захист прав віруючих УПЦ МП за участі духовенства та вірян. Очолили дійство митрополит Володимир-Волинський і Ковельський Володимир та єпископ Волинський і Луцький Нафанаїл.

Захід відбувався сьогодні, 28 лютого, під стінами Волинської ОДА.

Окрім віруючих, сюди прийшли поліцейські, Національна гвардія, рятувальники та прибула швидка медична допомога.

Учасники розгорнули плакати «Ми – УПЦ», «Бог – один». Прихильники ПЦУ ж принесли плакати «Путін – патріарх РПЦ».

Одна із протестувальників заявила, що життя не вічне і вона прийшла підтримати церкву, аби Бог не сказав, що вона ховалась.

«Ми гонимо церкву істину, віру православну. Мені 70 років, мені жаль вас, мені жаль українців та Україну, як націю», – прокоментувала жінка.

Учасник акції Сергій Денисов розповів, що люди відстоюють права ходити у ту церкву, у яку вони ходили.

«Забирають церкви на Волині Президент Порошенко разом зі своїм оточенням. Якби Порошенко не привіз з Європи Томос, а привіз робочі місця, заводи, фабрики, щоб люди працювали в Україні. Якщо люди хочуть самостійно переходити, то хай переходять. Порошенко зводить українців лобами, він розв’язав війну», –  сказав чоловік.

Пан Василь, який підтримує ПЦУ, сказав, що Київському Патріархату треба вчитися у Московського Патріархату, як відстоювати свою церкву, а не розсіюватися:

«Це добре, що є Томос і Бог нам помагає у цій справі. Вони душили на 300 літ назад і до цієї пори вони все це контролюють, все розказують. Ми бачимо по телебаченню, як ті священики освячують ту зброю, їхніх людей, які вбивають українську. У нашому селі Галичани громада вирішила перейти до ПЦУ. Хіба не були випадки, коли людина приходить у церкву, а їй кажуть «Я тебе не буду сповідати, що ти не з тієї церкви». Я не прийшов до конкретного священика, я прийшов до Бога. А якщо він каже «Я тебе не буду сповідати», то значить вони щось ділять то. Тоді вони вважають, що Вселенський Патріарх не є їм указ і Вселенська Церква їм тоже не є Указ. Вони самі правильні виявляють, а всі решту – дурні?».

Ще одна із жінок заявила, що у всьому винний Папа Римський, бо «він у Туреччині підписав указ і все це почалося»:

«То не Варфоломій давав, то давали на стороні Туреччини. Ви знаєте, хто такі католики, як вони нас катували 400 років», – заявила жінка.

Речник УПЦ МП Олег Точинський розповів, що молитовне стояння відбувається з метою помолитися, у першу чергу, за мир у державі, за мир в області. А по-друге, донести позицію конфесії і попросити, щоб всі ці процеси, які зараз відбуваються у питаннях переходу відбувалися в межах чинного законодавства.

«На сьогодні ми маємо багато епізодів, коли попри закон 4128-д, який був прийнятий для спрощення цієї процедури, відбуваються зовсім протилежне і ми розцінюємо такі дії, як протизаконні. Тому у нас прохання і вимога до нашого обласного керівництва, щоб чиновники на місцях у ці процеси не втручалися, щоб влада забезпечила виконання закону, який був прийнятий для спрощення цієї процедури», – зазначив священик.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: