21:36, 23 Серпня 2018

«Укрзалізниця» планує побудувати контейнерні термінали на Волині

“Укрзалізниця” має намір побудувати контейнерні термінал на станції Ковель та електрифікації дільниці Ковель – Ізов. 

Про це повідомляє прес-служба підприємства.

За словами в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євгена Кравцова, Ковель – це ключова точка на залізничній мапі, модернізація інфраструктури якої дасть змогу створити новий транзитний коридор, що стане конкурентом переходу Брест – Малашевичи. Наразі “Укрзалізниця” розпочала пошук партнерів для будівництва контейнерного терміналу на станції Ковель.

Він також зазначив, що вже сьогодні спостерігається стрімке зростання вантажопотоку між Європейським Союзом та Україною, тому “Укрзалізниця” реагує на цю тенденцію та розвиває нові вантажні маршрути.

За його словами, перспективним є утворення термінальних комплексів на станції Чоп, де будуть обробляти вантажі, що прямують до центральної та північної Європи.

«Ми розглядаємо декілька механізмів взаємодії з потенційними партнерами. Зокрема, це створення спільного підприємства, в якому Укрзалізниця стане учасником за рахунок внесення земельної ділянки або довгострокова концесія земельної ділянки під будівництво терміналу», – додав керівник “Укрзалізниці”.

Окрім цього, він повідомив, що “Укрзалізниця” планує у 2020 році завершити електрифікацію дільниці Ковель – Ізов. Наразі вже виконали техніко-економічне обґрунтування проекту електрифікації та є позитивний експертний висновок. Найближчим часом Укрзалізниця розробить проект електрифікації та надасть його на розгляд і затвердження уряду.

«Електрифікація цієї ділянки, крім зменшення експлуатаційних витрат, сприятиме скороченню терміну доставки вантажів, збільшенню маси вантажних поїздів та спрощенню технології організації залізничного руху», – розповів Євген Кравцов.

Він зауважив, що після завершення електрифікації цієї дільниці виникне потреба в придбанні нових вантажних електропоїздів змінного струму.

“Укрзалізниця” вже зараз вивчає ринок виробників такого рухомого складу та планує придбати його вже наступного року. Також обов’язково будемо ставити умову локалізації відповідного виробництва в Україні”, – додав керівник “Укрзалізниці”.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: