12:55, 12 Січня 2019

Українцям не вистачає їх знань про енергетику. ОПИТУВАННЯ

Лише 12 % громадян зазначають, що вони повністю поінформовані про енергетику, 50 % декларують обізнаність на загальному рівні, 30 % поінформовані недостатньо.

Такі дані отримані під час дослідження громадської думки, проведеного в рамках проекту USAID «Прозора енергетика».

Як свідчать результати опитування, 65 % респондентів, які цікавляться інформацією про енергопостачання, роблять це задля розуміння як формуються тарифи, 52 % хочуть дізнатися як економити на оплаті рахунків, а 51 % — хочуть бути впевненими у справедливості тарифів.

80 % українців зазначили, що їм бракує інформації про те, як відбувається використання коштів, які держава отримує через енергосектор. 75 % відзначили, що їм бракує інформації про власників компаній, а 74 % — про відновлювані джерела енергії.

Для 60 % українців критерій якісного інформування може стати вирішальним при виборі постачальника, за умови однаковості критеріїв ціни та обслуговування.

55 % громадян хотіли б отримувати інформацію про роботу постачальників газу, електроенергії та тепла через платіжки. Далі з відривом (21-23 %) ідуть офіційні сайти та інфостенди компаній-постачальників, контролери та інший персонал постачальників, місцеві ЗМІ.

Дослідження для проекту USAID «Прозора енергетика» проведено GfK Ukraine з 9 червня до 5 липня 2018 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 3856 респондентів віком від 18 років. Максимально можлива похибка вибірки складає 1,6%. Також проведено 13 глибинних інтерв’ю з представниками експертного і бізнес середовища.

Проект USAID «Прозора енергетика» стартував у листопаді 2016 року. Він спрямований на боротьбу з корупцією та поліпшення фінансової прозорості в енергетичному секторі України. Цього планується досягнути шляхом розкриття, аналізу та оприлюднення інформації з енергетичного сектору, яка або приховується, або доступ громадськості до якої є обмеженим.

Випуск цього матеріалу став можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Думки, викладені в цьому матеріалі, є виключною відповідальністю “DiXi Group” і за жодних обставин не можуть розглядатися як такі, що відображають позицію USAID чи Уряду США.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: