18:30, 26 Жовтня 2018

Українцям нагадали, чим не можна лікувати грип та застуду

Антибіотики не можна вживати при гострих респіраторних інфекціях, адже вони не сприяють одужанню, а, навпаки, призводять до ускладнень.

Про це на своїй сторінці у “Фейсбук” написала в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

“Звичайну застуду чи ГРВІ із легкими симптомами лікують лише постільним режимом і рясним питтям протягом 3–5 днів. Організм цілком може впоратись із вірусом сам. Що стосується препаратів, які зменшують біль у горлі чи полегшують кашель – за кордоном такі ліки не застосовують, оскільки вони не мають жодної доказової ефективності у лікуванні цих симптомів, а просто ненадовго полегшують стан хворого”, – зазначила Супрун.

Вона підкреслила, що симптоми грипу розвиваються різко, майже миттєво, з температурою до 40 градусів, болем в очах, ломотою у м’язах чи ознобом.

“У такому випадку потрібно одразу звернутись до лікаря та не займатись самолікуванням. Натомість для боротьби з застудою у нашої імунної системи є достатньо ресурсів. Вакцинуйтеся від грипу – одне щеплення захищає упродовж усього сезону грипу, адже допоможе сформувати імунітет проти вірусу”, – закликала Супрун.

Вона порадила українцям, насамперед, дотримуватися правил особистої гігієни.

“Часто та ретельно мийте руки. Завжди провітрюйте приміщення та за можливості проводьте більше часу на свіжому повітрі. Збалансовано харчуйтесь, повноцінно спіть та залишайтесь фізично активні – це також ефективна профілактика хвороб”, – написала Супрун.

Вона також настійливо рекомендує залишатися вдома, якщо вивляються симптоми застуди.

“Якщо захворіли – залишайтеся вдома. Таким чином ви захистите себе від ускладнень, які може спричинити хвороба, та не передасте інфекцію іншим.

Створіть своєму організму умови, щоби він міг боротись з вірусом – дотримуйтесь постільного режиму без зайвих навантажень, пийте побільше рідини, знижуйте температуру тіла (якщо вона вище 38,5 градусів). У міжнародних протоколах при лікуванні ГРВІ першочергово радять приймати парацетамол (для зниження температури) у поєднанні з ібупрофеном”, – зазначила Супрун.

Вона підкреслила, що не варто купувати ліки проти застуди, що не призначено лікарем.

“Не займайтесь самолікуванням. Обов’язково проконсультуйтеся з вашим сімейним лікарем щодо лікування. Не купуйте ліки без призначення лікаря. Наприклад, антибіотики. Адже вірусні інфекції не лікуються антибіотиками. Вони не зменшують, а навпаки – збільшують ризик ускладнень”, – наголосила Супрун.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: