15:59, 05 Вересня 2022

Українця, який здавав ворогу координати корпусів «Азова», ув’язнили на 16 років

Суд визнав жителя Київщини винним у державній зраді за розвідку на користь ворога і засудив до 16 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Про це повідомляють на веб-сайті Офісу генпрокурора.

“Прокурори у суді довели, що у 2017 році представники фсб рф завербували засудженого. До лютого 2022 року він здавав іноземній розвідці місця розташування добровольчого батальйону «Азов» та інформацію про окремих військовослужбовців”, – зазначив він.

За словами Іванова, з травня 2022 року, тимчасово проживаючи в Єгипті, чоловік через соціальні мережі вийшов на представників так званої «днр» та почав співпрацювати з ними. Заручившись підтримкою проросійськи налаштованого жителя Чернігівщини, він здійснював незаконну розвідувальну діяльність на користь псевдореспубліки, передавав інформацію про місця розташування шкіл та дитячих садочків на території Чернігівської області, а також місця дислокації військовослужбовців ЗСУ.

На початку червня 2022 року засуджений повернувся в Україну. Він приїхав у Чернівецьку область, де збирав відомості про дислокацію об’єктів критичної інфраструктури: залізничних переїздів, тунелів, мостів, час проїзду поїздів, а також місця розташування військових частин ЗСУ та інших, утворених відповідно до законів України, військових формувань.

Правоохоронці викрили та затримали чоловіка у Чернівцях. Його спільника затримано за місцем проживання на Чернігівщині та за здійснення незаконної розвідувальної діяльності на користь терористичної організації засуджено до 10 років ув’язнення.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: