17:55, 06 Серпня 2021

«Україна запізнилася з Реформацією на 500 років»: на «Бандерштаті» презентували проект «Військо читає»

Сформувати спроможну націю та найрозумніше військо: ідеї, що можуть здатися фантастичними, втілюють ініціатори проекту «Військо читає».

Презентація проекту «Військо Читає» за участю Валерія Чоботаря (ветеран АТО, військовий психолог) та Владислава Кириченка (громадський діяч, меценат, засновник видавництва «Наш Формат») відбулася у рамках гутіркової сцени фестивалю «Бандерштат» 6 серпня.

У межах проекту близько 20 тисяч нових якісних книжок надали для військовослужбовців. Зокрема, прикордонники Волинського загону, які охороняють кордони з Білоруссю та Польщею отримають 500 книжок.

Владислав Кириченко розповів, що познайомився з Валерієм Чоботарем на ґрунті створення спільноти, яку назвали українською реформацією. Реформація – це коло людей, які своїми  волонтерством, активністю роблять те, що у Європі відбулося 500 років тому.

«Те, що Мартін Лютер зробив 500 років тому, ми маємо зробити за 10-20 років. Ми маємо кардинально змінити свідомість українського народу, через просвітництво, щоб ми стали спроможною та розумною нацією, побудували університети та непереможне військо, увійшли у топ-30 економік світу. Комусь ця ідея здається божевільною, але ми над нею працюємо, щоб за 10-20 років наше військо було у п’ятірці найрозумніших в Європі», – пояснив Кириченко.

Він зауважив, що хотілося б щоб військові вміли не лише підбити танк, а й виростали на правильних книжках.

Валерій Чоботар розповів, що для нього проект розпочався у 2014 році, коли Владислав Кириченко привіз у його підрозділ коробку надзвичайно цікавих та корисних книг, які військові потім читали на передовій та у підрозділі.

«Замість кількох мішків картоплі, якої тоді і так вистачало, Влад привіз книжки, і для мене це було поштовхом для проекту. Ділитися якісною літературою важливо. А наше завдання – щоб «Бандерштат» став найбільш читаючим фестивалем», – сказав Валерій Чоботар.

З його слів, книга є одним із найкращим тренажерів, найкращим способом дозвілля та відпочинку.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: