15:08, 06 Жовтня 2018

Україна не закриватиме консульства РФ, – Клімкін

Україна не закриватиме російські консульства на своїй території, тому що тоді Росія вчинить дзеркально, і українці на території РФ залишаться без жодної допомоги від держави.

Як повідомляє “Укрінформ”, про це сказав міністр закордонних справ Павло Клімкін в ефірі “UA:Харків”.

“Якщо ми приберемо тут наші консульства, то звичайно Росія закриє наші консульства там. Можна, звичайно, про це говорити, але це буде означати, що фактично ми не будемо мати доступу до надання допомоги нашим громадянам”, — сказав Клімкін.

Він зазначив, що у нас немає дипломатичних відносин з Росією за змістом. Україна не має в РФ послів, українські дипломати там не займаються політичною, чи іншою діяльністю, вони просто допомагають українцям, в тому числі політичним в’язням.

“Звичайно, для МЗС, було б простіше не мати наших дипломатів, оскільки ми також турбуємось за них кожен день. Але я вважаю, що на сьогодні не мати взагалі представництва — це не мати взагалі когось, хто буде турбуватися. Скажімо чесно: навіть під час війни у нас постійно перебуває в Росії майже 3 млн. українців. Є політичні в’язні. Є постійні провокації проти українців. Тому ця консульська присутність на сьогодні важлива”, — акцентував очільник МЗС України.

Він також додав, що Україна спостерігає за діяльністю російських дипломатів на своїй території, і ця діяльність більше притаманна спецслужбам. “Саме тому ми і вислали 13 начебто дипломатів”, — сказав міністр.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: