12:35, 22 Вересня 2020

Україна не отримувала від ЄС офіційного сигналу щодо перегляду безвізу

В Міністерстві закордонних справ України не бачать наразі загрози перегляду Європейським Союзом безвізового режиму з Україною.

Як передає «Укрінформ», про це заявила перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова в інтерв’ю «Голосу Америки».

«Наразі є чітке розуміння та домашнє завдання для України на великому євроінтеграційному треку. Це пакет реформ, над яким ми працюємо щодня, включаючи боротьбу з корупцією та діяльність незалежних антикорупційних органів. Майже всі відомства держави залучені в цей трек», – сказала вона.

На думку заступниці міністра, нині немає підстав для можливого перегляду безвізу.

«Є чітке розуміння, як рухатися, а також що важливо та потрібно робити. І всі ці дії координуються на найвищому рівні», – запевнила Джапарова.

За її словами, за останні шість років ЄС чимало інвестував як в економіку, так і в систему верховенства права в Україні, а Київ, своєю чергою, завжди “прислуховується до думки міжнародних партнерів”.

Разом з цим вона зауважила, що Україна не отримувала від представників Європейського Союзу на офіційному рівні інформацію щодо перегляду безвізової політики.

«Певні заяви, які можуть лунати, це поки заяви політичних фігур»,– додала Джапарова.

Яку повідомлялося, раніше у Європейському парламенті заявляли про можливі ризики, які можуть виникнути через проблеми з відбором керівника САП, а також про ризики для безвізу з ЄС.

Верховна Рада 17 вересня затвердила представників у конкурсну комісію з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

У Представництві ЄС і посольстві США в Україні зазначили, що взяли до відома рішення українського парламенту щодо конкурсної комісії з відбору керівника САП та заявили, що від її роботи залежатиме подальша підтримка США.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: