12:36, 16 листопада 2021

Україна направила Росії ноту протесту через указ Путіна про товари з ОРДЛО

Міністерство закордонних справ розцінює як грубе втручання у внутрішні справи України указ президента РФ Володимира Путіна про прирівнювання товарів з ОРДЛО до російських і направило Росії відповідну ноту протесту.

Про це йдеться у заяві МЗС, передає «Укрінформ».

У міністерстві розглядають підписання Путіним указу № 657 від 15 листопада 2021 року про визнання РФ так званих «сертифікатів про походження товарів», які видаються на тимчасово окупованих Росією територіях Донецької та Луганської областей, як грубе втручання у внутрішні справи України, порушення її законодавства та норм міжнародного права.

МЗС підкреслило, що визнання «сертифікатів», одностороннє визначення пунктів пропуску з метою переміщення товарів через тимчасово непідконтрольну ділянку державного кордону України та інші передбачені указом заходи яскраво демонструють цілеспрямовану політику Росії із затягування тимчасово окупованих територій Української держави до свого економічного, політичного, електорального та інформаційного простору.

“Підписання указу суперечить зобов‘язанням Росії за Мінськими домовленостями та домовленостями в рамках Нормандського формату, підважує зусилля Німеччини, Франції та України задля відновлення продуктивної роботи цих важливих майданчиків з мирного врегулювання”, – наголосили в МЗС.

У зовнішньополітичному відомстві заявили, що продовжать консолідацію міжнародної підтримки України, аби змусити Росію відмовитися від деструктивних дій та стати на шлях політико-дипломатичного врегулювання російсько-українського збройного конфлікту.

Міністерству закордонних справ РФ передали відповідну ноту протесту.

Як повідомлялося, президент РФ Путін підписав указ про визнання сертифікатів походження товарів, вироблених в окремих районах Донецької та Луганської областей. Він доручив прирівняти їх до російських товарів. У документі зазначається, що рішення ухвалили “як виняток на період до політичного врегулювання ситуації”.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в понеділок назвав указ таким, що суперечить Мінським домовленостям.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: