08:24, 01 Грудня 2018

Україна направила Трибуналу з морського права відповідь на заперечення РФ

Україна надіслала Арбітражному трибуналу з морського права відповідь на заперечення Росії щодо юрисдикції Трибуналу, який розглядає провадження щодо прав прибережної держави в Чорному, Азовському морях та Керченській протоці.

Як пише “Укрінформ”, про це йдеться у заяві МЗС України.

“27 листопада 2018 року Україна надіслала Арбітражному трибуналу з морського права відповідь на заперечення з приводу юрисдикції Арбітражного трибуналу з морського права, висловлені Російською Федерацією у рамках міждержавного арбітражного провадження за Конвенцією ООН з морського права. У своїй відповіді Україна наголошує, що попри спроби Росії уникнути відповідальності за свої протиправні дії у Чорному морі, Азовському морі та Керченській протоці, Арбітражний трибунал з морського права має повне право заслухати справу України”, — наголошується в повідомленні.

Україна обрунтовано заявляє, що Російська Федерація незаконно відсторонила Україну від користування своїми морськими правами та узурпувала суверенне право України регулювати свою діяльність у власному морському просторі.

У порушення Конвенції ООН з морського права Росія, серед іншого, продовжує незаконно видобувати українські енергетичні та рибні ресурси, завдаючи шкоди українським рибалкам, блокує рух до українських портів, незаконно побудувавши міст через Керченську протоку, підкреслили в МЗС.

“Україна вважає, що письмові заперечення Російської Федерації щодо юрисдикції Арбітражного трибуналу з морського права є необрунтованими і не можуть бути прийняті Трибуналом до уваги. Російська Федерація має та буде притягнута до відповідальності за зухвале порушення міжнародного морського права та суверенних справ України”, — наголошується в повідомленні.

Як повідомляв “Укрінформ”, МЗС України цього тижня поінформувало Арбітражний трибунал, який розглядає спір між Україною та РФ щодо порушення Росією Конвенції ООН з морського права в Чорному морі, Азовському морі та Керченській протоці, про загострення Росією ситуації в Азовському морі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: