13:39, 05 Травня 2018

Україна і США активізували роботу щодо взаємного доступу на ринки

Поточного тижня в Україні перебувала делегація ветеринарної служби Міністерства сільського господарства Сполучених Штатів Америки. Метою даного візиту було обговорення низки питань, які становлять взаємний інтерес Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та компетентного органу США.

Про це повідомили у Держспоживслужбі. 

У рамках візиту представники делегації ветеринарної служби Міністерства сільського господарства США провели ряд зустрічей з Головою Держпродспоживслужби Володимиром Лапою, фахівцями Департаменту безпечності харчових продуктів і ветеринарної медицини та Управління міжнародного співробітництва.

Під час зустрічей американська сторона ініціювала обговорення технічних коректив до ряду ветеринарних сертифікатів на імпорт в Україну певних видів товарів, зокрема, кормів для домашніх тварин, кормових добавок, м’яса птиці, технічного желатину (не для харчового застосування), а також молока і молочних продуктів. З цих питань між спеціалістами відбулися плідні технічні дискусії, за результатами яких найближчим часом будуть прийняті відповідні рішення.

 

У свою чергу представники Держпродспоживслужби підняли питання щодо стану розгляду української заявки на експорт вітчизняного м’яса птиці, акредитація якого триває останні два роки.

З цього приводу американська сторона поінформувала, що технічні відомства США уже зробили технічну оцінку наданих українською стороною запитальника та матеріалів щодо можливостей експорту м’яса птиці до США та системи державного контролю та нагляду за безпечністю харчових продуктів.

Разом з цим представники американської ветеринарної служби повідомили про намір у короткостроковій перспективі здійснити верифікаційний візит до України щодо оцінки системи державного контролю виробництва м’яса птиці. Враховуючи той факт, що це буде перший візит компетентних відомств США до України, представники місії також здійснять оцінка Держпродспоживслужби та її територіальних органів, лабораторної системи, прикордонних пунктів тощо.

Сторони домовилися продовжити тісну співпрацю та активізувати двосторонню комунікацію задля ефективного вирішення тих питань, які становлять взаємний інтерес.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: