09:14, 18 Грудня 2022

Україна готує нові пропозиції щодо посилення захисту від російського терору

Президент Володимир Зеленський під час зустрічі лідерів країн Північної Європи у понеділок, 19 грудня, представить нові пропозиції для підсилення захисту всіх європейських країн від російської агресії.

Про це він повідомив під час вечірнього відеозвернення 17 грудня.

«У понеділок відбудеться зустріч лідерів країн Північної Європи: це Велика Британія, Фінляндія, Латвія, Литва, Естонія, Ісландія, Нідерланди, Швеція, Норвегія. Це наші надзвичайно важливі друзі, важливі партнери та ефективні помічники нашому захисту. Тож готуємо кілька нових пропозицій від України, як посилити нас усіх, усі країни Європи», – сказав Зеленський.

Він зазначив, що цього тижня Україна отримала низку важливих рішень від міжнародних партнерів, які допоможуть зберігати стабільність, зокрема в оборонній сфері, енергетичній, макрофінансовій. Ще кілька рішень очікують на остаточне схвалення та виконання.

Водночас Президент наголосив, що Україна чекає на надійні засоби протиповітряної оборони. У цьому зв’язку він звернувся до партнерів: «Знайдіть можливість дати Україні надійний захист неба, надійний щит ППО. Ви це можете. Ви можете дати захист нашим людям – стовідсотковий захист від цих терористичних російських ударів. Коли це буде, основна форма російського терору – ракетний терор – стане просто неможливим. А це означатиме безпеку для українців, безпеку для мільйонів людей і стратегічну перебудову всієї воєнної ситуації. Що менше буде можливостей у росії для терору, то більше буде в нас можливостей повернути й гарантувати мир».

Як повідомлялося, у вівторок у Парижі пройшла міжнародна конференція “Солідарність з українським народом”, організована спільно Францією та Україною. Мета заходу – об’єднати партнерів, донорів, багатосторонні інституції та неурядові організації, щоб надати підтримку українському народу.

За її підсумками Президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна отримає мільярд євро допомоги, переважно на енергетичну сферу. Є рішення щодо нових пакетів допомоги Україні у низці країн.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: